Zpěvák Josef Štágr oslaví sedmdesátku na muzikálovém jevišti. Super.cz

Je jedním z nejdéle sloužících muzikálových zpěváků: V prvním účinkoval už před 50 lety, nyní exceluje v Čarodějce

V muzikálech se v rolích alternuje s o dvacet let mladšími kolegy a divák by to nepoznal. Zpěvák Josef Štágr, jehož můžeme vídat například v Čarodějce v GoJa Music Hall v roli čaroděje ze země Oz, kterou hraje i Marian Vojtko (49), přitom už v únoru oslaví sedmdesáté narozeniny. Ve velkém ale slavit nebude.

"Když vezmu muzikály veškeré, tak první, ve kterém jsem se objevil, bylo West Side Story v roce 1970. Pak byla dlouhá pauza a pak to pokračoval až v Ježíšovi, " vzpomínal Pepa, který už v první jevištní verzi Jesus Christ Superstar tehdy alternoval roli Jidáše s Danem Bártou a Tomášem Traplem.

S mladšími kolegy zvládá držet krok i nadále. "Vím, že to moje číslo věku je hrozné, ale příroda asi tak nějak pomohla. I přes ty roky to zatím docela jde," krčil rameny a recept, jak se držet fit a mít stále elán, si nechal pro sebe.

Velké narozeninové plány nemá. "Bavili jsme se o tom i s producentem Františkem Janečkem (78), který mi nabídl, jestli bych si nechtěl v GoJa Music Hall udělat narozeninový koncert. Ale na rovinu, kdo by na něj přišel. To má význam tehdy, když je člověk opravdu hodně známý. A na druhou stranu, já se tím věkem zase až tolik nechlubím, i když ho netutlám," uzavřel. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků