Karolína Kokešová je vítězkou světové soutěže Miss Global.

Karolína Kokešová je vítězkou světové soutěže Miss Global. Foto: archiv K. Kokešové

Podívejte se, jak to slušelo české vítězce světové soutěže krásy. Pak přišel zmatek a dramatické finále

Po Tereze Fajksové (32) a Taťáně Kuchařové se Česká republika může opět radovat z vítězství ve světové soutěži krásy. Jak už jsme vás informovali, třetí nejkrásnější Češka Karolína Kokešová (25) se stala v Mexiku vítězkou Miss Global.

Loni v říjnu už bodovala Česko-Slovenská Miss Klára Vavrušková (22), která skončila třetí na Miss Earth.

Karolína Kokešová před odjezdem na Miss Global

Super.cz

Přenos finálového galavečera Miss Global trval dlouhých šest hodin, a vzhledem k událostem na jeho konci bylo vyhlášení výsledků mimo kamery. Zakončení bylo vyloženě dramatické.

Před vyhlášením výsledků vystoupil na pódium jeden z hlavních sponzorů soutěže, rodilý Mexičan, a finalistky soutěže obvinil z manipulace s výsledky, jelikož nepostoupila jeho favoritka z Mexika, což důrazně krátce před finále požadoval. Pořadatelé ho ale odmítli s tím, že dívka na postup do TOP 10 jednoduše nemá.

Proti manipulaci s výsledky se výrazně ohradila Miss Kolumbie a následně ji podpořily i ostatní dívky. V tu chvíli došlo k zastavení celého přenosu i soutěže. Dívky se odebraly do zákulisí a po pauze vedení Miss Global vyhlásilo vítězky.

„Po všem, co se událo, jsem nečekala, že vůbec bude vyhlášení, a tím méně, že se umístím. A navíc se stanu vítězkou světové soutěže Miss Global. Doteď nemůžu uvěřit, ale mám korunku, takže ano, vážně se to stalo,“ řekla Karolína bezprostředně po vítězství. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků