Lucie Borhyová si kvůli technickým problémům letadla prodloužila dovolenou. Super.cz

Cestu letadlem si Borhyová nikdy neužívá. Kvůli technické závadě ji dokonce v minulosti museli ve vysílání zastoupit kolegové

Sami jsou si vědomi toho, že jsou protiklady. Sama Lucie Borhyová (43) o spolupráci s Reyem Korantengem (47) říká, že jsou jako „black and white“, tedy „černá a bílá“ a jistě neměla na mysli vizuální stránku věci.

„Já nemám zase tak ráda létání. Raději usedám do auta než do letadla. Mám lepší pocit, když v rukou držím volant a řídím si cestu sama. Oproti tomu Rey je pilot a lítá rád,“ říká Lucie Borhyová na zahájení výstavy Cosmos Discovery, kde byli oba ve svém živlu.

Kvůli přepravě letadlem bylo v minulosti v ohrožení také moderátorčino vysílání Televizních novin. „Jednou jsme se z dovolené vraceli den před vysíláním. Letadlo mělo ale technický problém a já jsem se bála letět. Tak jsem zůstala ve Španělsku o dva dny déle,“ vzpomíná Lucie.

Tehdy moderátorku zachránili kolegové, kteří za ni a Reye Korantenga vzali vysílání. „Kolegové byli hodní, že to vzali. Kdyby mi nevyhověli, tak bych se musela vracet zpátky i bez ohledu na technický problém,“ usmívá se Lucie Borhyová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků