NightWork je zpět.

Návrat na scénu po sedmi letech. NightWork je zpět, ale chybí nejvýraznější člen partičky

Stali se na čas fenoménem své doby. Kapela NightWork ale rozesmutnila své fanoušky, když v roce 2013 koncertem ve vyprodané O2 areně zahájila sloganem „2006-2013?“ svou tvůrčí pauzu. Pravdou je, že partička nebyla sdílná, co otazník na konci znamená a jestli se vrací a bude hrát, ale jedno je jisté. Otazník tam byl a najednou dostává význam.

Nyní po sedmileté odmlce se skupina ozývá s novým singlem -90-, ke kterému natočila i dobový klip. V něm se členové kapely Jakub Prachař, Jakub Antl, Ondřej Sluka, František Soukup a Jan Maxián vyzdobili nevkusnými převleky a příšernými parukami, ve kterých si chlapci z NightWork vždy libovali.

Klip byl vlastně dárkem k Vánocům těm, kteří si libují v době 90. let. Něco jako připomínku, jaké to tenkrát bylo. Nightworci s nadsázkou a kontroverzí sobě vlastní oprášili to nejhorší, co tehdejší doba z dnešního pohledu nabízela. Nechybí vyhlášení gauneři, fialová saka, mokasíny, bílé ponožky, ledvinky, kufříky a první mobily. Generace, která divoká 90. léta pamatuje, si tak může i nyní, 30 let po revoluci zavzpomínat.

„Drazí spoluobčané, kapela NightWork vám přeje hodně štěstí, hodně zdraví a tady je za nás taková písnička, která podle nás mapuje všechno dobré, co se tady stalo. Šťastný a veselý …“ dodává člen NightWork Kuba Prachař.

Jistě přijde spousta otázek, jestli kluci budou hrát, co přesně znamená svázaná oběť v klipu a co bude teď dál? Vrátí se do sestavy také frontman kapely Vojta Dyk? Na to si budeme muset počkat. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků