Hrob Karla Gotta na Malvazinkách

Hrob Karla Gotta na Malvazinkách Michaela Feuereislová

Karel Gott (✝80) už má své místo odpočinku: Ivana Gottová zve fanoušky k uctění památky na Malvazinky

Do Vánoc se to stihlo! Ivana Gottová (46) podle dostupných informací v pátek večer uložila urnu Karla Gotta (✝80) do mistrovsky navrženého hrobu na Malvazinkách. Sama k tomu přidala i pár slov.

"Vážení a milí příznivci mého manžela, jak jsem slíbila, touto cestou vám mohu oznámit, že místo posledního odpočinku našeho milovaného Karla je dokončeno. Níže si můžete stáhnout mapku, která vás na hřbitově Malvazinky dovede nejkratší cestou k jeho hrobu.

Ještě jednou děkuji vám všem, kteří jste naší rodině vyjadřovali a stále vyjadřujete slova podpory a útěchy. Děkuji za všechny emaily, zprávy, dopisy, kondolenční knihy, andílky i dárky. Velmi si vašich laskavých slov vážím, jsou pohlazením pro naše bolavá srdce.

Přeji vám krásné a klidné Vánoce v kruhu svých nejmilovanějších. Zdraví a láska bližních je největší dar a štěstí. Ať se vám obojího dostane požehnaně. Srdečně a s láskou, Ivana Gottová."

Poslední místo odpočinku si Mistr vybral sám, aby "viděl" na Bertramku, kde přes 40 let žil. Příprava hrobu trvala déle, ale její výsledek opravdu oslavuje českou hudební legendu nejen zlatým písmem, ale i jeho dokonalou podobiznou. „Paní Gottová na jeho přípravě velmi intenzivně pracovala a na celkovém konceptu spolupracovala s akademickým architektem Jiřím Deýlem a inženýrem Pavlem Štruncem,“ uvedla mluvčí Aneta Stolzová.

Kolem hrobu je dostatek místa pro květiny a svíčky, které mohou fanoušci Slavíka přinášet už od dnešní osmé hodiny ranní. Dostatečný prostor byl také jednou z podmínek, které Karel Gott měl, když myslel na místo svého posledního odpočinku. „Největší důraz se kladl na to, aby místo posledního odpočinku odpovídalo co nejvíc představě pana Karla Gotta a symbolizovalo důstojnou památku. A samozřejmě také, aby bylo přívětivé a přístupné pro ty, kdo si budou chtít i na tomto místě na pana Karla Gotta vzpomenout,“ potvrzuje Stolzová. 

Kristina Vodičková , Super.cz


Časová osa článků