Ivana Andrlová, Andrea Černá a Michaela Kuklová dříve zářily jako princezny v pohádkách.

Ivana Andrlová, Andrea Černá a Michaela Kuklová dříve zářily jako princezny v pohádkách. Foto: Super.cz/Michaela Feuereislová

Jak dnes vypadají oblíbené pohádkové princezny? Mrkněte, jak to sluší Jasněnce, Adélce či princezně ze skal

K vánočním svátkům neodmyslitelně patří i pohádky. A v nich hrají hlavní roli většinou i půvabné princezny. Diváci nejvíce milují klasické pohádky, jejichž hlavní hrdinky jsou dnes již vyzrálé dámy či babičky, které na princeznovské role spíše už jen vzpomínají.

I tak to ale hereckým představitelkám princezen moc sluší i dnes. Stále oblíbená je Libuška Šafránková (✝68), která si v pohádce Třetí princ zahrála princeznu ze skal a princeznu Milenu.

Zapomenout nesmíme ani na Michaelu Kuklovou (54) coby princeznu Jasněnku, která se zamilovala do ševce. A také na Andreu Černou (42) coby Elišku, která je sice ve skutečnosti dcerou mlynáře, ale jako „Princeznu ze mlejna“ ji do našeho výběru zařazujeme, protože chasník Jindřich (Radek Valenta) v ní našel tu pravou princeznu svého srdce.

Všichni si jistě pamatují i na hodnou princeznu Adélku z oblíbené pohádky S čerty nejsou žerty. Tu si zahrála Monika Stará (53), pro niž to byla jediná filmová role. Princezny často hrála i sympatická Ivana Andrlová (59). Která herečka je vám nejsympatičtější? Hlasujte v anketě pod článkem. 

Která dáma je vám nejsympatičtější?

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků