Bonnie Tyler

Bonnie Tyler Foto: archiv B. Tyler

Co má Lucie Bílá společného s Bonnie Tyler? Známe tajemství jejich jmen!

Celý svět ji zná jako Bonnie Tyler (68), to ale není jméno, které dostala hned po narození. Velšská zpěvačka se totiž narodila jako Gaynor Hopkins. Ve svých dvaceti šesti letech se ale rozhodla přejmenovat.

Lucii Bílou (55) zná celé Česko, málokdo ale tuší, že její vlastní jméno je Hana Zaňáková. Ke změně jména přistoupila na radu svého tehdejšího manažera Petra Hanniga v počátcích své kariéry, protože v té době byla mnohem slavnější Hanka Zagorová. Z podobných důvodů ke změně jména přistoupila i Bonnie Tyler, která sice se zpíváním začala v sedmnácti letech, o novém jméně ale začala uvažovat o devět let později.

Začala jsem zpívat, když mi bylo 17 a půl. Velký boom jsem měla, když mi bylo 26. Podepsala jsem skvělý kontrakt, to jsem ani neočekávala. Měla jsem štěstí, že jsem byla objevena náhodou. Zpívala jsem v londýnském klubu a dva hledači talentů si přišli poslechnout nějaké chlapce. A uslyšeli mě, a nabídli mi kontrakt,” zavzpomínala zpěvačka, které se tak díky náhodě nezměnil jenom život, ale i jméno.

„Tehdy jsem si své jméno změnila na Bonnie Tyler, protože znělo líp. Lidí s příjmením Hopkins bylo hodně a v Anglii byla známá zpěvačka Mary Hopkin a nechtěla jsem, aby si mě s ní pletli,” přiznala Tyler.

Ta se na rozdíl od Bílé při výběru nového jména spoléhala pouze sama na sebe.

Udělala jsem si dva papíry. Na jednom byla křestní jména, na druhém příjmení. A prostě jsem to různě kombinovala a vybrala jsem si Bonnie Tyler, protože to dobře zní,” uzavřela zpěvačka, která se i díky svému charakteristickému hlasu proslavila po celém světě a například její píseň Total Eclipse of the Heart, za kterou byla zpěvačka dokonce nominovaná na cenu Grammy, má na Youtube neuvěřitelných 641 miliónů zhlédnutí.

Bonnie Tyler nyní míří i do Česka. Velšská zpěvačka na konci března 2020 chystá v Česku hned dva koncerty. 28. března vystoupí ve Sportovní hale v Příbrami a o den později ve velkém sále pražské Lucerny. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků