Sally Field s cenou za celoživotní práci kolem krku

Sally Field s cenou za celoživotní práci kolem krku Profimedia.cz

Ke dvěma Oscarům a třem Emmy přibyla další prestižní cena. Filmová maminka Forresta Gumpa vypadala na ceremoniálu skvěle

Herečku Sally Field (73) znají fanoušci z mnoha filmových a seriálových rolí, z nichž k těm nejslavnějším patří maminka Forresta Gumpa, maminka v Tátovi v sukni, Norma Rae ze stejnojmenného snímku nebo vdova Edna v Místech v srdci. Za poslední dvě zmíněné herečka získala Oscary.

Na kontě toho má ale mnohem víc, rolí i ocenění (z těch jen namátkou: tři ceny Emmy, Zlatý glóbus či Cenu Sdružení filmových a televizních herců). Tím nejnovějším je Cena Kennedyho centra, kterou si Field převzala o víkendu ve Washingtonu.

Medaile slovy předsedy Davida M. Rubensteina „oslavuje ikony napříč uměleckými obory, které v kulturním povědomí zanechaly nesmazatelnou stopu“ a sama Fields si na ní cení především toho, že nejde o ocenění za jeden konkrétní výkon, nýbrž uznání za celoživotní práci.

Ta její započala v roce 1965 rolí v sitkomu Gidget a nyní čítá na šest desítek rolí. Hereččiným nejčerstvějším počinem je minisérie Netflixu Maniac. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků