Taťána Kuchařová v nové kampani návrhářky Ivany Mentlové

Taťána Kuchařová v nové kampani návrhářky Ivany Mentlové Foto: Matúš Toth

Taťána Kuchařová fotila v autobuse

Miss World Taťána Kuchařová (34) pracuje převážně v Americe, protože je již pro Čechy moc drahá. Pár kšeftů ale nebere topmodelka v české metropoli kvůli penězům. Stala se tváří punkové kolekce návrhářky Ivany Mentlové. Její modely zdobí Taťánu prakticky na všech akcích včetně těch světových.

Taťána se stala tváří kampaně Ivany Mentlové pro jaro/léto 2011. Návrhářka je ze spolupráce s Taťánou Kuchařovou nadšená. „Táťána je velká osobnost, se srdcem na správném místě," říká Mentlová.

"Obdivuji, co vše už ve svém věku dokázala, jak neustále myslí na druhé, věnuje se nadační činnosti. Nemá žádné hvězdné manýry, naopak spoustu pokory. Ve všem, co dělá, je naprostá profesionálka, a navíc má neuvěřitelné charisma,“ pěje chválu návrhářka a dodává, že Táňa je módní chameleon, co dokáže šaty „vynést“.

Focení jarní punkové kolekce probíhalo v netradičním prostředí historického autobusu z padesátých let v areálu pražské vozovny Střešovice. Lokalitu si osobně vybral fotograf Matúš Tóth. Kožený interiér starého autobusu inspirativně korespondoval s tvorbou návrhářky, která produkuje právě trendy kožené modely.

Kuchařová, která si pěstuje dlouhé blond vlasy, se v kampani objeví v krátkém mikádu. Ostříhat se ale nechala. Pro focení ho vytvořila vizážistka.

"S Ivankou Mentlovou spolupracuji víc jak rok. Naše spolupráce se vyvíjí úžasným směrem, obléká mě převážně v Čechách, ale i do zahraničí. Její věci jsou naprosto světové, nadčasové. Rozumíme si i na jiné bázi než jen té pracovní. Asi proto je ta spolupráce tak úspěšná," říká Kuchařová.

Kampaň jaro/léto 2011 je inspirována punkem a glamrockem 70. až 80. let. Objevují se vysoce ženské siluety, kontrastně doplněné koženými okovanými motorkářskými bundami, motivy a doplňky z hadí kůže, korzetové šaty, kožené kalhoty nebo vesty. Dominují přírodní barvy jako béžová, hnědá, khaki, šedá, které jsou pro návrhářku typické.

Jednu z rób z nové kolekce oblékla Kuchařová na udílení prestižních Evropských cen Trebbia, kde převzala šek pro svou Nadaci Krása pomoci. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků