Štěpánka Duchková poslala desítky brýlí do Afriky.

Štěpánka Duchková poslala desítky brýlí do Afriky. Foto: archiv bryledomu.cz

Duchková poslala dětem do Afriky staré dioptrické brýle

Moderátorka Štěpánka Duchková (46) se rozhodla obohatit děti v Africe. Poslala jim desítky kousků ze své rozsáhlé sbírky dioptrických brýlí. Snad bude mít alespoň jedno dítě stejnou oční vadu a totožný počet dioptrií jako moderátorka.

„Zní to absurdně, ale poslala jsem většinu své sbírky brýlí do Afriky. Také jsem se pak dozvěděla, že to byla ta nejnesmyslnější charitativní akce vůbec," řekla Štěpánka Duchková.

"No, snad se alespoň jeden černoušek se stejnými dioptriemi našel a mé brýle alespoň k něčemu byly. Měla jsem opravdu velké množství brýlí, zůstaly mi doma asi desatery," dodala Duchková.

Milovnicí brýlí, která si potrpí na extravaganci, je také herečka a moderátorka Jitka Asterová. Ta žádné do Afriky neposlala a má doma rozsáhlý "brýlovník". "Jsem zkušený brýlař, doma jich mám více než 50 kusů a kupuji další a další," usmívala se na prezentaci nových módních kousků brýlí.

Asterovou okouzlil netradiční žlutý model. "Úplně jsem se do nich zamilovala, úplně mi přirostly k obličeji," usmívala se Asterová. Návrat retro stylu okomentovala se smíchem Štěpánka Duchková: „Takové si pamatuji z mládí. Jsou tak velké, že vám vůbec nefouká vítr do obličeje," dodala se smíchem Duchková. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků