Karel Gott

Karel Gott Herminapress

Bezohlednost vůči zesnulému Karlu Gottovi (✝80): Je nepřípustné vydělávat na jeho jménu, zlobí se management

Od smrti Karla Gotta (✝80) uplynula poměrně krátká doba, a už se začínají bez domluvy s rodinou Gottových pomalu organizovat koncerty či jiná vystoupení na jeho památku. Management Karla Gotta se ale od těchto koncertů distancuje.

„Ani ne dva měsíce po smutném odchodu Karla Gotta jsme zjistili, že se začínají promýšlet, připravovat či dokonce realizovat první vzpomínkové koncertní pocty věnované jeho památce. Chceme ubezpečit všechny, že Karel Gott si velmi dobře uvědomoval, že by svým fanouškům chtěl a měl dát možnost zavzpomínat na něj i tímto způsobem. Proto již o takovém koncertu sám přemýšlel a jeho přání, včetně konkrétní podoby, sdělil nám, jeho managementu,“ informovala mluvčí rodiny Gottových Aneta Stolzová.

Záznam: Zádušní mše za Karla Gotta v katedrále sv. Víta

Super.cz

„Oznamujeme proto, že management takový koncert určitě v budoucnu uspořádá a bude přesně podle představ Karla Gotta. Nicméně v tuto chvíli, stále krátce po jeho odchodu, je brzy cokoliv podnikat. Bylo by to bezohledné jak vůči zesnulému Karlu Gottovi, tak jeho nejbližším. Vydělávat na jménu Karla Gotta v době hlubokého smutku je z našeho pohledu nepřípustné,“ dodala Stolzová.

Přesto se ale taková vystoupení bez vědomí rodiny organizují. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků