Joan Parmenterová (79) přeprala výtržníky.

Joan Parmenterová (79) přeprala výtržníky.

Stařenka zmlátila zloděje

Odvážná devětasedmdesátiletá Angličanka Joan Parmenterová rozhodně nepatří do „starého železa“, o čemž přesvědčila především dva mladíky, kteří se jí pokusili vloupat do domu a ukrást cennosti. Dvojice lapků rozbila okno v obýváku a dostala se dovnitř, zatímco stařenka seděla v jiné místnosti a sledovala televizi. Jeden ze zlodějů pak ženu udeřil do hlavy, ale stařenka se nedala a uštědřila mu ránu pěstí do čelisti.

Ohromení zloději byli chvíli v šoku a poté se raději rychle z jejího domu v Nottinghamu odporoučeli. Parmenterová se za nimi rozběhla.

„Oba byli oblečeni v černém, s vlněnými čepicemi a šátky přes obličej. Prostě jsem se za nimi rozeběhla, abych je zastavila. Byl to impuls. Udělala bych to znovu, nemám strach z nikoho,“ řekla odhodlaně Angličanka, která dříve pracovala jako sekretářka a procestovala téměř celý svět.

Ani ona ani náhodný svědek, který jí pomáhal, ale jednadvacetiletého Luka Claye a jeho o čtyři roky staršího bratra Lee Claye nedostihli. Svědek zavolal policii.

Oba muži byli zanedlouho policisty zadrženi, později se také přiznali.

K incidentu došlo koncem února a oba muži dostali u soudu trest v podobě osmiměsíčního pobytu za mřížemi. Joan Parmenterová byla soudcem tento týden pochválena za svou statečnost. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků