Klára Vavrušková

Klára Vavrušková Foto: Jan Tůma

Rozhovor: Odloučení od přítele a přerušení vysoké školy: Česko-Slovenská Miss promluvila po triumfu na světové soutěži krásy

Česko-Slovenská Miss Klára Vavrušková zabodovala na světové soutěži krásy Miss Earth, kde vybojovala třetí místo a odnesla si titul Miss Earth Water 2019. Lépe se umístily už jen krásky z USA a Portorika. Gabriela Wolfová, Super.cz

Uběhlo šest dní od tvého velkého úspěchu na světové soutěži krásy Miss Earth. Jak se cítíš?

Cítím se úžasně. Takové hezké umístění na světové soutěži se nepodaří každému a jsem moc ráda, že jsem to mohla zažít.

Čekala jsi, že může přijít takový úspěch?

Při odjezdu na Filipíny jsem doufala, že se dostanu alespoň do Top 20. Postupem času jsem si říkala, že bych se ráda dostala i do Top 10. Nakonec jsem skončila v Top 4, což bylo přes mé očekávání, a jsem za to velice šťastná.

Které krásky byly tvé favoritky?

Favoritek bylo mnoho, holky byly krásné a inteligentní. Přeci jen to byl výběr z celého světa. Moje favoritky byly USA, Portoriko nebo Ghana. Měly výborné komunikační schopnosti, byly krásné a při hodnocení fanoušků, kteří soutěž pečlivě sledovali, se vždy umisťovaly na předních pozicích.

Po finále s vítězkami zůstáváte na Filipínách. Co tě nyní čeká?

Zůstávám tu ještě minimálně týden, spíš dva. Máme na denním programu mnoho televizních vysílání, rozhovory a focení.

Třetí místo na světové soutěži je obrovský úspěch. Už přišly nějaké zajímavé nabídky?

Už se moc těším domů, bylo to tu hodně náročné, takže určitě plánuji nějaký relax. Jinak uvidíme, co mi život dále přinese. Mám stále nějaké povinnosti ohledně České Miss, protože jsem odjela hned měsíc po finále. Nabídky mi také už chodí.

Jaké máš coby Miss Earth Water 2019 povinnosti? Budeš se na Filipíny vracet?

Určitě, už jenom kvůli předávání korunky příští rok. Ráda bych také konečně navštívila a okusila moře, které jsem tu kvůli své nemoci viděla jenom z dálky. Zatím neznám podrobnosti svého programu na další měsíce, vše se dozvím během následujících dní, týdnů.

Studuješ vysokou školu, šest týdnů jsi nyní zameškala. Jak to zvládáš?

Se školou je to teď určitě složitější. Od začátku školního roku jsem tam nebyla a hodně zameškala. Stále přemýšlím o tom, co bude pro mě nejlepší, zda na rok nepřerušit. Je to teprve všechno ještě v řešení.

Poprvé zažíváte dlouhé odloučení s přítelem Vlastou. Jak to zvládáte?

Můj přítel je silný, statečný muž a čeká na mě. Samozřejmě je to pro nás oba už dlouhé odloučení. Od domova jsem tak dlouho ještě nebyla, ale všechno skvěle zvládáme.

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků