David Kraus v kampani boje proti Aids

David Kraus v kampani boje proti Aids Foto: archiv Art for Life

David Kraus nafotil kampaň proti AIDS, přiznal promiskuitní období

Zpěvák David Kraus (39) se stal jednou z tváří boje proti AIDS. Pro benefiční projekt nafotil sérii snímků, na nichž je zachycen jako joker. "Mám za sebou divoké období, kdy jsem se bál a raději zašel na testy. Teď si dávám větší pozor," přiznal Kraus (39).

"Neváhal jsem. Dneska lidi podporují akorát zvířata a děti a takové hezké optimistické věci, ale myslím, že i k této nemoci spousta lidí může přijít, aniž by za to mohli. Může se to stát každému - i mně," říká David Kraus.

„V poslední době jsem k AIDS nezaznamenal vůbec žádnou informační kampaň. Jediné, co jsem zachytil v médiích, že Češi objevili lék. Myslím, že se tady v souvislosti s AIDS nic moc neděje. A hlavně mám pocit, že se toho lidi vůbec nebojí, že se z toho v očích veřejnosti stala tak trochu chřipka,“ vysvětluje mladý zpěvák.

Známý muzikant a nový přítel Miss Anety Vignerové (31) přiznal, že má za sebou období, kdy měl i on strach, zda touto zákeřnou nemocí neonemocněl.

"Na testech jsem byl poměrně nedávno. Měl jsem docela divoké období, a tak jsem si ho šel nechat udělat. Ohromně jsem se ale styděl zeptat se sestřičky a poprosil jsem maminku, která to zařídila. Po výsledcích to bylo v podstatě znovuzrození. Od té doby si dávám větší pozor," říká Kraus (39).

Krausova fotografie, kterou má na triku Maya Duljevic Lískovec, bude součástí kalendáře Art for Life na příští rok. Stejně jako další fotky z kalendáře bude 1. listopadu vydražena na slavnostním zahájení čtvrtého ročníku Art for Life. Výtěžek z dražby směřuje na prevenci HIV/AIDS. V kalendáři se objeví také herečka Anna Polívková, zpěvačka Natálie Kocábová či herec Ivan Trojan. 

Gabriela Wolfová


Časová osa článků