Pierre Richard je v Praze.

Pierre Richard je v Praze. Foto: Pavillon du Vin (5x)

Pierre Richard zavítal po roce do Česka. Přijel oslavit své půlkulaté narozeniny

Asi žádná francouzská hvězda nejezdí do Česka tak často, jako Pierre Richard (85). Přesně po roce se komik a skvělý francouzský herec objevil opět v Praze.

Pětaosmdesátiletý umělec proslul v řadě filmů. Kdo nezná jeho slavnou komedii Velký blondýn s černou botou, jako by nebyl. Kromě hraní je jeho velkou srdcovou záležitostí i víno. „Víno mám natolik rád, že jsem si před třiceti lety koupil dvacet hektarů vinic, abych ho mohl pěstovat,“ komentuje Richard svoji lásku k lahodnému moku.

Zatímco posledně zavítal do Prahy kvůli filmu, tentokrát bylo důvodem právě víno. Richard totiž vybudoval vinařství, které nese jméno Chateau Bel Eveque, a svá vína dováží i k nám.

Během našeho setkání jsme se ho ptali, jestli je pro něj aktuálně důležitější v životě film, nebo víno. „Nemůžu to říct přesně. Dlouho jsem byl hercem a stále v tomto řemesle pokračuji. Herectví je mojí první profesí. Mám ale rád svou druhou profesi, a díky tomu poznávám zcela jiné lidi,” nechal se slyšet Richard a dál dodal: „Jako herec znám francouzské celebrity, jako vinař se setkávám s lidmi, se kterými je vztah jednodušší, jsou většinou z venkova, a to mě naplňuje.”

Herec, který v Praze slavnostně otevřel nové prostory vinárny a s měsíčním zpožděním oslavil tak své půlkulaté narozeniny, by bez vína nemohl žít. „Přináší to radost mým chuťovým pohárkům. Jednou v životě se mi stalo, že jsem musel držet ze zdravotních důvodů dietu a nemohl jsem pít ani víno. Byl jsem protivný, a dokonce jsem měl i deprese. To je důkaz toho, že jsem skutečný Francouz,” směje se.

Zajímá se Richard o české víno, nebo o české ženy? „Tuto otázku dostávám velmi často a není vůbec jednoduchá. Ideální je popíjet české víno ve společnosti české ženy,” smál se stále šarmantní Pierre Richard. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků