Bhasha Mukherjee

Bhasha Mukherjee Profimedia.cz

Dívka původem z Indie vyhrála anglickou Miss: Není to bezduchá kráska. Vystudovala medicínu a má IQ 146

Novou Miss Anglie 2019 se stala třiadvacetiletá Bhasha Mukherjee z Derby, jež se narodila v Indii a do Velké Británie se přestěhovala ve svých devíti letech. Jen den po své korunovaci nastoupila jako doktorka v Pilgrim Hospital v Bostonu v Anglii.

Bhasha není žádnou bezduchou kráskou, její IQ je 146 a mluví pěti jazyky. Ráda by změnila pohled lidí na vítězky této soutěže.

„Někteří lidé si myslí, že holky z těchto soutěží nemají v hlavě nic, ale všechny si za něčím stojíme. Moje kariéra začala úplnou náhodou, když jsem studovala medicínu a mnoho lidí mě přesvědčovalo, že do toho mám jít. Nakonec jsem se rozhodla to zkusit v rámci vybalancování svého náročného studijního života," řekla po soutěži Mukherjee.

"Myslím si, že vnímání účastnic těchto soutěží pochází z nevědomosti, protože soutěžící se v posledním desetiletí hodně změnily. Krása je pořád jedním z důležitých aspektů, ale to je jen subjektivní názor. Nanést make-up a mít skvělou figuru je dosažitelné pro každého, ale je potřeba nabídnout něco víc. Jak využít krásu pro lepší účely? To je přeci i poselství Miss World.“

Vypadá to, že v Anglii v soutěžích krásy začíná být hlavním aspektem právě inteligence, nedávno mužskou obdobu soutěže vyhrál britský vědec Jack Anthony Heslewood s IQ 181

Kristina Vodičková , Super.cz


Časová osa článků