Michelle Dockery (uprostřed) s kolegyněmi Elizabeth McGovern (vlevo) a Laurou Carmichael

Michelle Dockery (uprostřed) s kolegyněmi Elizabeth McGovern (vlevo) a Laurou Carmichael Profimedia.cz

V seriálu se stejně jako ve skutečnosti musela vyrovnat se smrtí milovaného muže. Na premiéru herečku doprovodily kolegyně

Podoba mezi seriálovým scénářem a skutečným osobním životem byla v případě Panství Downton a představitelky hlavní ženské role Lady Mary Michelle Dockery (37) až mrazivá.

Stejně jako dcera lorda Crawleyho, která vinou dopravní nehody přišla o manžela, se herečka musela vypořádat se smrtí milovaného muže. Johna Dineena (✝34) si Dockery za manžela vzít nestihla, zemřel rok po zásnubách v prosinci 2015.

Teprve po dvou letech našla herečka sílu promluvit o smrti partnera i o analogii s osudem své nejslavnější postavy. „Bylo to prostě nepochopitelné, a stále je, že příběh postavy byl tak podobný tomu mému,“ řekla tehdy britskému The Telegraphu.

Žádného nového partnera od té doby po svém boku nepředstavila, alespoň tedy oficiálně. I na světovou premiéru navazujícího stejnojmenného filmu Michelle dorazila s kolegyněmi, herečkami Elizabeth McGovern, která hrála její matku Coru, a Laurou Carmichael, představitelkou její sestry Lady Edith. V českých kinech se film objeví od 12. září. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků