Miloš Forman se svými hereckými kolegyněmi Catherine Deneuve a Chiarou Mastroianni.

Miloš Forman se svými hereckými kolegyněmi Catherine Deneuve a Chiarou Mastroianni. Profimedia.cz

Neuvěříte: Miloš Forman skončil v jedné posteli s legendární Catherine Deneuve a její dcerou

Přesně takovou pózu totiž oběma filmovým ikonám předepisuje scénář nového filmu francouzského režiséra Christopha Honoré s názvem Milování, ve kterém Miloš Forman a Catherine Deneuve ztvárnili ústřední hereckou dvojici. Ona v roli prodavačky v luxusním pařížském obuvnictví Madeleine, on v roli lékaře Jaromila. A jak už název napovídá, není ve filmu nouze ani o milostné scény.

Oskarový režisér přiznává, že k přijetí role měl hned několik důvodů. „V tomto případě mě zlákala osobnost Catherine Deneuve a fakt, že už se mi začalo stýskat po pařížských restauracích. A samozřejmě, že jsem se nejdřív zeptal svých francouzských kamarádů na režiséra,“ nezapřel v sobě Forman filmového fajnšmekra v rozhovoru pro portál Květy.

A na hereckou kolegyni Deneuve nešetří chválou. „Je naprostá profesionálka, soustředěná na práci, milá ke všem, žádné hvězdné manýry jsem u ní nevypozoroval. A asi má i s dcerou pěkné vztahy, protože být s nimi dohromady na place byla pohoda,“ naráží Forman na fakt, že jejich filmovou dceru Veru ztvárnila herečka Chiara Mastroianni, která je skutečnou dcerou francouzské divy. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků