Ivan Trojan začal natáčet film Bourák v režii Ondřeje Trojana.

Ivan Trojan začal natáčet film Bourák v režii Ondřeje Trojana. Foto: Bára Lockefeer/ Total HelpArt

Buran a James Dean za zenitem: Podívejte se, co Ivanu Trojanovi provedl v novém filmu jeho bratr, známý režisér

Po dramatu z nejvyšších politických pater hudební komedie. Režisér Ondřej Trojan se pustil do natáčením dalšího snímku, černé komedie Bourák. Hlavní roli v něm ztvární jeho bratr Ivan Trojan (57), autorem scénáře je Petr Jarchovský. Hlavní část natáčení začala v pondělí v severočeském Varnsdorfu.

Bourák je příběhem padesátníka, který odmítá dospět. Středobodem jeho světa jsou pevný účes, špičaté boty, Cadillac a rokenrol. Děj se odehrává v imaginárním severočeském městě Šlukdorf.

„Hraju chlapíka, který opravuje auta a já jsem jen jednou vyměnil pneumatiku, to je jediný, co jsem kdy na autě udělal. Chlapíka, který dokonale tancuje rokenrol, a já jsem v životě netancoval a navíc jsem ‚arytmik‘, vůbec nechytám rytmus. Z toho je jasné, že pro roli Bouráka mám všechny potřebné dispozice, z čehož logicky vyplývá, že se na tu roli moc těším,“ říká Ivan Trojan, jehož kostymérky ladily do stylu „Jamese Deana za zenitem“.

„Ondřej jako starší bratr měl už v dětství tendenci mě lehce ponižovat a ubližovat mi, takže si myslím, že si řekl, že se k tomu na starý kolena vrátí a bude mě trýznit tímhle způsobem,“ zdůvodnil režisérův výběr představitele hlavní role.

Režisér pak vážně dodává: „Ono se to nabízelo a zároveň jsem si říkal, jestli pro někoho bude protiúkol hrát burana, teda Bouráka, tak je to Ivan. Ideální, jak vyhodit herce ze zajetých kolejí, je dát jim roli, kterou buď nikdy před tím nehráli, nebo jim ta figura není vůbec ničím vlastní a nemůžou čerpat sami ze sebe. To je většinou rozebere na šroubky a musí se pak zpátky složit do té postavy. Je to hodně vzrušující a ověřil jsem si to už několikrát, že to funguje.“

V dalších rolích se představí Kristýna Boková, Petra Nesvačilová, Kateřina Winterová nebo Jiří Macháček. Premiéra se chystá na jaro příštího roku. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků