Sandra

Sandra Foto: archiv produkce

Sexbomba z 80. let vzpomíná na svou největší slávu: Popovou hvězdu Sandru (57) dodnes poznávají i v Japonsku!

Zpěvačka Sandra Cretu sice musela na konci osmdesátých let utéct před vlastní popularitou na Ibizu, aby mohla žít klidný rodinný život, její sláva ale nezná hranic. A to doslova!

Někdejší královna diskoték se totiž netěší velkému obdivu jen ve svém rodném Německu a přilehlých evropských zemích, velkou fanouškovskou základnu má dokonce i v Japonsku. Na ulici ji tam poznávají dodnes!

Než se Sandra Cretu (57) rozhodla vydat na sólovou kariéru, působila v dívčím triu Arabesqua. Ta sice u evropského publika příliš povyku nezpůsobila, v Japonsku z nich byli ale doslova u vytržení. Vydali 15 alb a 39 singlů a jejich tamější úspěch se dal měřit se skupinou ABBA.

A ačkoliv od té doby uplynulo přes třicet let, její japonští fanoušci na ni stále nezapomněli.

“Bylo to krásné. Řekla bych, že to pro mě byla hlavně dobrá škola profesionality. Tancovali jsme a studovali osm hodin denně, bylo to vážně skvělé. Měli jsme velký úspěch a hodně koncertů hlavně v Japonsku a Koreji, odehráli jsme často i dva koncerty denně, v poledne a večer spolu se čtyřiceti lidmi na pódiu. Byla to pro mě zároveň skvělá a cenná zkušenost, byla jsem opravdu mladá,” zavzpomínala Sandra na své působení v dívčím triu, které v Asii sklízelo velký úspěch.

Dodnes neví, proč zrovna tam. “Nevím. Myslím si, že si oblíbili můj velmi vysoký hlas. Speciálně když jsem byla mladá, byl opravdu vysoký. Zpívala jsem Arabesque songy o několik tónů výše, než zpívám teď. Měli to velmi rádi, to je typické pro Japonsko,” říká Cretu, která se do Japonska pravidelně vrací.

“Byla jsem v Japonsku asi jedenáctkrát a určitě tuto zemi ještě několikrát navštívím. I po těch letech mě tam každý zná. Opravdu,” tvrdí zpěvačka, která se do Japonska chystá již na konci letošního roku, kdy tam chce vzít své syny. Předtím ale zamíří do Česka, kde má také velkou fanouškovskou základnu.

Sexbomba 80. let s hity jako Everlasting Love nebo Maria Magdalena vystoupí letos 4. října v pražské Lucerně a o den později ve sportovní hale v Příbrami. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků