Michael Bublé s Janem Smigmatorem a dárkem, který mu z Česka přivezl.

Michael Bublé s Janem Smigmatorem a dárkem, který mu z Česka přivezl. Foto: Instagram J. Smigmatora

Musel jsem přestat hledat bolest, říká slavný zpěvák, jehož malý syn prodělal rakovinu jater

Kanadský zpěvák Michael Bublé (47) před více než dvěma lety oznámil, že končí. Značnou měrou k tomu přispěla i nemoc, rakovina jater, s níž bojoval jeho starší syn Noah. „Už na to nemám žaludek. Rozhodl jsem se, že už o sobě nikdy nechci číst články. Nechci číst recenze na mou hudbu a nikdy nepoužiju sociální sítě,“ uvedl tehdy v rozhovoru pro víkendový magazín Daily Mailu.

Michael Bublé s manželkou Luisanou Lopilato a syny Noahem (vlevo) a Eliasem. Loni v červenci do rodiny přibyla holčička.

Člověk však míní a život mění, v tomto konkrétním případě šťastným směrem. Chlapcův zdravotní stav se po boji s rakovinou zlepšil a jeho otec se vrátil na pódia. V rámci celosvětového turné k albu Love zavítá i do Prahy, a to 17. září.

Bublého deska se jmenuje Láska

Do Toronta si s Bublém letěl o hudbě i životě popovídat český swingový zpěvák Jan Smigmator (36). „Management nabídl termín pro interview, ale zároveň sdělil, že by si Michael mnohem radši než s novinářem popovídal s někým z branže,” řekl Smigmator, jak přišel k redaktorské úloze.

Na rozhovor se zpěvák vybavil nejen otázkami, ale také dárkem. Bublé je velkým fanouškem hokeje, sbírá puky slavných hráčů, a navíc prý obdivuje české hokejisty, mj. Ivana Hlinku a Jiřího Bublu. Oba legendární hokejisté hrávali v Michaelově rodném Vancouveru za tým Canucks, a právě puk od Jiřího Bubly s podpisem a věnováním Smigmator do Toronta přivezl.

„Přidal jsem ještě puk New Jersey Devils od mého kamaráda Patrika Eliáše, který je Michaelovým velkým fanouškem,” dodal Jan, což prý popovou hvězdu dorazilo: „Cože? Patrik Eliáš, jeden z nejlepších hráčů NHL, je můj fanoušek? No já se zblázním,” smál se prý.

Řeč nebyla jen o hudbě a hokeji, i nemoci syna se Bublé se Smigmatorem dotkli. Události, kterými jeho rodina v minulosti prošla, zpěváka - logicky - zásadně změnily. „Jsem volný. A tu svobodu jsem získal právě díky těžkému období, které jsme prožili. Předtím jsem nebyl dostatečně silný a vyrovnaný. Ten den, kdy se to všechno stalo, jsem se nezměnil jen mentálně, musel jsem vynaložit i velké fyzické úsilí,“ vyprávěl v rozhovoru, publikovaném v Právu.

„Zkrátka jsem musel přestat hledat bolest,“ řekl a zopakoval, že dnes už neřeší, co si o něm lidé myslí, jak ho komentují, jaké má recenze a co se o něm píše. „Právě to mi dalo ten úžasný pocit svobody na pódiu, ale i v běžném životě. Protože jediné, co mohu ovlivnit, je mé vystoupení. Nejsem tady proto, abych vás poučoval o náboženství nebo vám říkal, v co věřím,“ uvedl Bublé. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků