Před objektivem dokumentaristky Olgy Špátové je prý Karel Gott naprosto opravdový.

Před objektivem dokumentaristky Olgy Špátové je prý Karel Gott naprosto opravdový. Foto: Facebook K. Gotta

Chvíle, kdy Karel Gott ukáže své já. Známé filmařce se podařilo zpěváka zachytit tak, jak ho neznáme

Posledních několik měsíců se Olga Špátová kontinuálně věnuje natáčení celovečerního dokumentu o Karlu Gottovi (✝80). Mladá úspěšná dokumentaristka má to štěstí, že ji národem milovaný zpěvák pustil nejen do zákulisí svých vystoupení, ale třeba i domů na Bertramku, filmařka s ním dokonce absolvovala zahraniční cesty.

„Na vlastní oči jsem si uvědomila, že je to neuvěřitelný člověk, kterého si váží lidi všech generací. To rozhodně není náhoda a jsem si jistá, že tady není žádný takový člověk, který by šedesát let dělal radost lidem,” říká Olga o zpěvákovi, který statečně bojuje s akutní leukemií.

„Karlovi v poslední době není nejlépe, bojuje se svým zdravím, ale byla jsem překvapená, jak se za každých okolností věnuje lidem do poslední chvilky. V těchto momentech zapomene i na to, že ho trápí zdraví. Často vypadá, že to není ani možné, aby všechno zvládl, aby to odzpíval. On ale dbá na to, aby byl za všech okolností vítěz.”

Gott do celovečerního filmu o své osobě vstupuje jako spoluautor. „Přichází s nápady a snaží se, aby bylo všechno vypointované. Záleží mu na tom, aby se tam neobjevily scény, které už někde byly. Vždycky mi říká: ’Olinko, to je nula bodů. Musíme vytvořit něco, co zazní.’ Jde mu o to vytvořit to, co zazní.”

„Jsem ráda, že jsem poznala, jak se chová ke svým dcerám, ke své ženě. V těchto chvílích ho poznáte jako člověka. Je zajímavé, jak moudře s dcerami rozpráví, jak intenzivně se jim věnuje,” uzavřela Špátová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků