Šárka v róbě ze 40 metrů látky.

Šárka v róbě ze 40 metrů látky. Foto: archiv České Miss

To je krása: Tyhle luxusní šaty si odvezla Šárka Cojocarová na světovou soutěž krásy

Česká Miss Earth 2011 Šárka Cojocarová odletěla reprezentovat Českou republiku na celosvětovou ekologickou soutěž krásy do filipínské Manily. Těsně před odletem se ukázala v luxusních šatech od předních českých návrhářek Jaroslavy a Dominiky Sedláčkových, ve kterých bude bojovat o titul.

Šárka si odvezla kolekci šesti modelů. Společenská toaleta pro finálový večer soutěže Miss Earth je naprosto úchvatná. „Základ tvoří lehká stříbrná látka, na kterou je položena černá látka posetá drobnými flitry. Róba se skládá z korzetového vršku a široké sukně s vysokým rozparkem,“ vysvětlila Jarka Sedláčková s tím, že na celý model bylo použito více než 40 metrů látky dovezené z Dubaje.

Součástí kolekce jsou také troje koktejlky, které pro Šárku navrhla dcera Jaroslavy Sedláčkové Dominika. Kvůli tropickému podnebí, které v Manile panuje, jsou šaty jednoduchého střihu a vyrobeny z lehkého materiálu. Šárka byla ze všech šatů naprosto nadšená.

„Na soutěž Miss Earth se už velmi těším. Podívám se do krásně země a navíc se zúčastním soutěže, které není lhostejná budoucnost naší planety,“ řekla před odletem. Soutěž Miss Earth je letos tematicky zaměřená na záchranu deštných pralesů.

Všechny soutěžící dívky musely vytvořit svůj ekologický projekt a nafotit sérii fotografií, kde jsou stylizovány jako Amazonky. Výsledné snímky se staly součástí kalendáře, ve kterém jsou prezentovány všechny účastnice soutěže Miss Earth. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků