Moderátor Karel Voříšek předal motolskému novorozeneckému oddělení darem postýlku a dárky pro děti.

Moderátor Karel Voříšek předal motolskému novorozeneckému oddělení darem postýlku a dárky pro děti. Foto: Promo Reha

Karel Voříšek: Hlásit neštěstí je pro moderátora to nejtěžší

Moderátor Televizních novin TV Nova Karel Voříšek (47) svou práci miluje, když ale přijde na ohlašování neštěstí, s profesí by v tu ránu praštil. "V den nalezení těla zavražděné Aničky jsem zrovna nehlásil, ale často musím divákům takové smutné zprávy sdělovat," řekl Novinkám Voříšek.

Oblíbený posel dobrých i špatných zpráv se poslední dobou musel vyrovnat například s oznamováním tragického tsunami v Japonsku či případu chlapce s tzv. nemocí motýlích křídel. Dítě má velmi jemnou kůži a při jakékoliv aktivitě se poraní.

"Někdy je pak téměř nadlidský výkon vykouzlit na tváři úsměv při zvířátku na konec. Ještě těžší to mají ale naše kolegyně. Chlap přeci jen dokáže city skrývat," myslí si Karel Voříšek.

Ten se spolu s hercem z Ordinace v růžové zahradě Petrem Vágnerem a se zpěvačkou Světlanou Nálepkovou účastnil předání tří postýlek novorozeneckému oddělení chirurgie dětské kliniky Fakultní nemocnice v Praze - Motole. Akce se oproti plánu nezúčastnila Agáta Hanychová, která dostala těžkou chřipku, dětem ale alespoň poslala dárky. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků