Muzikálový zpěvák Braňo otevíral kavárnu a obsluhoval ho komorník Freddieho Mercuryho.

Muzikálový zpěvák Braňo otevíral kavárnu a obsluhoval ho komorník Freddieho Mercuryho. Foto: archiv B. Poláka

Muzikálový zpěvák pořádal párty ve městě s 11 tisíci obyvateli: Obsluhoval ho osobní komorník Freddieho Mercuryho

Když je pozval na mejdan, většina z hostů si musela zadat do vyhledavače, kde se vlastně koná. Město Kuřim je sice s 11 tisíci obyvateli největší v okrese Brno - venkov, ale pozorohudné je hlavně tím, že se v jeho katastru nachází věznice a také přírodní park Baba.

Kvůli kamarádovi, muzikálovému zpěvákovi Braňo Polákovi, ale dost známých tváří nakonec dorazilo. Sportovní moderátor z Novy Martin Čermák se při otvíračce kavárny pojmenované právě po přírodním parku ujal mikrofonu.

Zatímco dnes se rádi vidí, při seznámení proti sobě doslova bojovali. „Oba jsme dělali casting a usilovali jsme o pozici sporťáka na Nově. Takže jsme byli řekněme konkurenti. No a já jsem mu ten džob vlastně vyfoukl," zavzpomínal se Čermák.

Moderátor dorazil na křest kavárny do Kuřimi s ostatními celebritami, jako je Václav Upír Krejčí, Sagvan Tofi (57), Osmany Laffita, Nela Slováková (31) či Peter Freestone, osobní komorník Freddieho Mercuryho (✝45). Ten dokonce Braňo Poláka obsluhoval. Osobně mu naléval šampaňské.

Poznali se před lety při představení Děti ráje a jak přiznal, byl mezi hosty moc rád. Freestone v Česku žije už 18 let a probíral se i tuzemský úspěch filmu Bohemian Rhapsody, na kterém se osobně podílel.

“Když jsme začínali s tímto filmem a mluvil jsem s producentem Grahamem Kingem, věděli jsme, že to bude opravdu zajímavý a ojedinělý film. Ale nikdo, nikdo na světě ani nesnil o tom, že by se mohl stát filmem oscarového formátu a mohl by lámat rekordy snad všude. Byla to Česká republika a Jižní Korea, u kterých padl rekord sledovanosti. Tady tento film vidělo největší procento populace ve vztahu k počtu obyvatel dané země. Je to úžasné, je to naprosto úžasné," svěřil. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků