Dovolenou v tuzemsku loni strávilo skoro 8 miliónů Čechů

Více než 5 miliónů Čechů vyrazilo loni na dovolenou do zahraničí, ale stále více lidí tráví volno i v tuzemsku. Za příjemným zážitkem není nutné mířit daleko, Česká republika nabízí plno zajímavých míst k vyžití. Kvalita služeb se rapidně mění, a je to i díky tomu, že Češi poznávají úroveň služeb v zahraničí a vyžadují ji i doma. O destinace s malebnou přírodou a zároveň špičkovým servisem rozhodně není nouze.
OREA Resort Horal

OREA Resort Horal Foto: ResortHoral

V posledním době bývají novým trendem kratší dovolené a prodloužené víkendy. Češi si začínají uvědomovat nezbytnost odpočinku a péče o vlastní tělo. Víkendy trávené na chalupě pomalu ustupují výletům do přírody po nejrůznějších částech země a wellness pobytům, kde je o člověka maximálně postaráno. Za příjemným odpočinkem a novými zážitky rozhodně není třeba vážit dalekou cestu do zahraničí, ale stačí se porozhlédnout po mapě naší republiky.

Krkonoše

FOTO: ResortHoral

Jedno z oblíbených zimních a letních středisek je Špindlerův Mlýn, který se nachází v samotném srdci Krkonoš. Se svou úchvatnou krajinou je zároveň křižovatkou rozsáhlých turistických tras, které jsou ideální kombinací pro milovníky přírody. Zdejší panenská příroda ukrývá například nejen nejvyšší horu republiky, ale i vodopád, který je se svými úctyhodnými 148 metry nejvyšším v zemi, dále netknuté kamenné útvary, kaskády či rašeliniště.

Nárůst oblíbenosti a zároveň návštěvnosti zaznamenávají i gastronomická a ubytovací zařízení, která se nachází v turisticky oblíbených destinacích. „Zájem turistů s sebou přináší zároveň i motivaci ke stále kvalitnějším zákaznickým službám a širším možnostem. Úroveň hotelových služeb se musí vyrovnat zahraničním konkurenčním destinacím,“ vysvětluje Marián Novotný, ředitel OREA Resortu Horal ve Špindlerově Mlýně.

OREA Resort Horal

FOTO: ResortHoral

Hotelovou síť OREA Hotels & Resorts a její ubytovací kapacity můžeme nalézt po celé České republice včetně Krkonoš. OREA v loňském roce zahájila rozsáhlé rekonstrukce všech svých hotelů a do konce roku 2021 se chystá investovat až 600 miliónů Kč.

Na OREA Resortu Horal právě končí první fáze rozsáhlé rekonstrukce a na začátku srpna se tak můžete těšit na nové pokoje, restauraci s nejlepším panoramatickým výhledem ve Špindlerově Mlýně, recepci i hotelové lobby, které vznikly dle návrhů přední české návrhářky Barbory Škorpilové. V druhé podzimní fázi, pak na nové luxusní wellness centrum s bazénem, saunami, parní lázní, tepidáriem a whirlpoolem.

Nové pokoje a prostory, designová restaurace s nevšedními gastronomickými zážitky nebo bohatý animační program pro děti i dospělé, dělají z OREA Resortu Horal ideální místo pro prodloužený víkend či dovolenou.

Celková investice do OREA Resortu Horal by se měla pohybovat okolo 130 miliónů Kč a je dalším dosaženým cílem, který si OREA předsevzala, v rozsáhlém plánu rekonstrukcí. Její vize tím ale rozhodně nekončí. Novou tvář už dostaly například OREA Resort Horizont na Šumavě nebo Hotel Pyramida v Praze a revitalizace čeká také Resort Devět skal na Vysočině a brněnský OREA Hotel Voroněž.

OREA Resort Horal

FOTO: ResortHoral

OREA neinvestuje jenom do hardwaru, ale nemalé finanční prostředky vložila taktéž do nových technologií a lidského kapitálu, bez kterého by služby v tomto sektoru nemohly existovat. Plánuje také vybudování dobíjecích stanic u svých hotelů a zavedení systému otevírání dveří pomocí mobilního telefonu.

Na pražské Pyramidě vás na recepci uvítá robot Pepper, který vám poskytne informace o hotelu a jeho službách a doporučí vám, kterou restauraci v okolí stojí za to navštívit nebo kam zajít za zábavou.

Krkonoše

FOTO: ResortHoral

Dovolená u moře je v mnoha případech nenahraditelná, ale k načerpání energie mnohdy stačí pár hodin jízdy, po kterých si vychutnáte odpočinek v malebných koutech naší země. Zdejší poklidná příroda působí na člověka především po úprku z přelidněného města jako balzám na duši. Tolik vzácný klid a možnost načerpání nové pozitivní energie je pro mnohé velkým lákadlem. Je na každém, jestli si sbalí batoh a trekingové hole a vyrazí na výšlap, nebo za pomocí dronu prozkoumá dostupná místa z ptačí perspektivy, či jestli se vydá čistě za odpočinkem. Naše země oplývá nekonečnými příležitostmi, jak strávit volný čas a naplno si ho užít, stačí si jen vybrat směr a vyrazit. 


Časová osa článků