Cesta plná zážitků Kovyho ovlivnila.

Cesta plná zážitků Kovyho ovlivnila. Foto: Unicef

Velký zážitek ještě před StarDance. Před vstupem na taneční parket vyrazila hvězda internetu do Afriky

Ještě než začal trénovat na StarDance, vycestoval do Afriky. Youtuber Kovy, občanským jménem Karel Kovář, strávil několik dní ve Rwandě, kam odcestoval ještě s bývalým hokejistou Patrikem Eliášem a režisérem Václavem Marhoulem společně s českou pobočkou UNICEF. Známé osobnosti se přijely do oblasti Mahama přesvědčit o funkčnosti posledního bohulibého projektu, kdy byla místním předaná čistička vody, která bude zásobovat šedesát tisíc lidí pitnou vodou.

Influencer, populární zejména mezi náctiletými, oslovil k podpoře své příznivce na Instagramu v živém chatu přímo ze Rwandy.

„Žádnej Karel, žádnej Kovy, ale Muzungu neboli bílý člověk. Dnes jsme se s naší UNICEF misí byli podívat ve rwandském uprchlickém táboře Mahama,” komentoval Kovy na Instagramu snímek, na kterém se fotil s místními dětmi. „UNICEF tu pomohl vybudovat čističku vody z místní řeky, aby ji sem nemusely z daleka vozit stovky náklaďáků. Dodává vakcíny pro nejmenší a pomáhá se starat o budoucí maminky. Takže dík patří i vám, co organizacím jako UNICEF přispíváte. I díky vám mají tito lidé naději. A ta je strašně důležitá,” říká Kovy.

Poslání projektu pak objasnila ředitelka české sekce UNICEF Pavla Gomba: „Díky této pomoci již nemusí děti putovat dlouhé kilometry za vodou do řeky Kagera, která je závadná a kde je navíc ohrožovali krokodýli. V oblasti dramaticky poklesla nemocnost a úmrtnost na bakteriální a parazitární onemocnění,“ vysvětluje 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků