Petra Němcová se svým snoubencem Jamie Belmanem.

Petra Němcová se svým snoubencem Jamie Belmanem. Foto: fotobanka Profimedia

Petra Němcová v taneční soutěži plakala, baculka Kirstie Alleyová zářila

V pondělí večer se premiérově představili se svými nacvičenými tanci všichni soutěžící 12. řady pořadu Dancing With The Stars - americké obdoby StarDance. Mezi jedenácti slavnými osobnostmi se představila i česká topmodelka Petra Němcová (40). Ta se svým tanečním partnerem Dmitrym Chaplinem předvedla elegantní foxtrot. Přestože porota Petru velice chválila, nakonec si od nich vysloužila pouze 18 bodů. Svou mrštností a tanečním nadáním však všechny odzbrojila baculatá herečka Kirstie Alleyová.

Trénink Petřina foxtrotu, odvysílaný před samotným tanečním číslem, byl velice emotivní, modelce se totiž kvůli současné situaci v Japonsku znovu vybavily těžké chvíle, které sama prožívala před šesti lety při vlně tsunami v Thajsku. V jednu chvíli se ani neubránila slzám.

Modelka tehdy přišla o snoubence, který neštěstí nepřežil, a sama utrpěla těžká zranění. Svému tanečnímu partnerovi proto musela sdělit, že je od té doby pohybově omezená, jelikož měla na čtyřech místech zlomenou pánevní kost. Při cvičení tak prožívala silnou bolest, kterou však se zatnutými zuby statečně snášela.

Na tanečním parketě nakonec ukázala, že se píle Dmitryho Chaplina i její vyplatila. Petra Němcová (40) vypadala v šatech barvy lila jako víla a stejně tak i tančila. Samotná čtyřčlenná porota její výkon chválila, seč mohla, ale bodově nakonec na Petře šetřila. Všichni dali modelce shodně po šesti bodech a s výslednými 18 se zařadila do druhé poloviny soutěžících.

S největším očekáváním však zřejmě téměř všichni sledovali, jak se tanec povede šedesátileté herečce Kirstie Alleyové, která dlouhá léta marně bojuje se svými kilogramy navíc.

Přestože neměla při tanci tak sexy křivky jako ostatní dámy v soutěži, okamžitě si svými ladnými, ale zároveň i vášnivými pohyby získala nejen publikum a porotu, ale jistě i diváky u televizních obrazovek. Se svým tanečním partnerem Maksimem Chmerkovským předvedli senzační cha-chu a od poroty získali celkem 23 bodů, zaostávali tak o pouhý jediný bod za vítězným párem Ralphem Macchiem a Karinou Smirnoffovou. 

Dagmar Plecháčová


Časová osa článků