Dovolená na poslední chvíli? Víme, jak na last minute ušetřit

Last minute je pro Čechy jako kouzelné zaříkadlo. Řada lidí čeká a doufá, že v nabídce na poslední chvíli objeví dovolenou svých snů s výraznou slevou. Jak správně vybírat mezi last minute nabídkami? Máme pro vás 4 tipy.
Nejvýhodnější nabídka

Nejvýhodnější nabídka

Pěkná destinace, pěkný hotel. Ačkoliv se vše zdá ideální, nekupujte zájezd unáhleně. Porovnejte si nabídky od jednotlivých cestovních kanceláří, především u větších letovisek se snadno stane, že v jediném hotelu jsou ubytováni klienti hned několika pořadatelů. Na portálu dovolena.cz si jednotlivé nabídky jednoduše srovnáte v prohlížeči a vyberete si pro vás tu nejvýhodnější. „Pokud cestujete s větší rodinou, neupínejte se pouze na nabídku rodinných pokojů. Zaprvé se v last minute nabídce objevují velice málo, zadruhé cena více dvoulůžkových pokojů může být v rámci last minute nabídky o poznání výhodnější,“ doporučuje Sedlmajerová.

Koupit
nyní na Dovolena.cz
Letadla nelétají jen z Prahy

Letadla nelétají jen z Prahy

Většina Čechů létá za letním odpočinkem z pražského letiště. Z některých koutů republiky je ale cesta do hlavního města nejen zdlouhavá, ale i drahá. Podle ředitelky se vyplatí zapátrat po zájezdech s odlety z okolních letišť. „Moravané mají pohodlnější cestu na letiště do Vídně, Jihočeši třeba do Lince a Mnichova, lidé ze západních a severních Čech pak do Drážďan. Možností je mnoho,“ vysvětluje. Na portále dovolena.cz naleznete i zájezdy německých a rakouských cestovních kanceláří. „Jejich nabídku navíc nezasáhlo uzemnění Boeingů 737 MAX, a tak je výběr opravdu pestrý,“ doplňuje Sedlmajerová.

Více informací
nyní na Dovolena.cz
Slevte ze svých požadavků

Slevte ze svých požadavků

Máte vysněné místo pro svou letní dovolenou? Nebuďte zklamaní, pokud jej v last minute nabídce již nenajdete. „Snažte se být při hledání flexibilní, nelpěte například na konkrétním ostrově či lokalitě a vybírejte podle termínů a ceny,“ vysvětluje Sedlmajerová. To stejné podle ní platí i při výběru stravování. Češi si v posledních letech oblíbili all inclusive zájezdy. „To se vyplatí třeba v hotelech v Turecku, Tunisku či Egyptě, kde i režim stravování all inclusive je ve výborném poměru „cena/výkon“. V Bulharsku, Řecku či Španělsku si vystačíte i s polopenzí a na lehký oběd můžete zamířit do místních taveren a plážových restaurací a ochutnat místní gastronomii,“ dodává ředitelka portálu dovolena.cz.

Více
nyní na Dovolena.cz
I na last minute dovolenou s pojištěním

I na last minute dovolenou s pojištěním

Nezapomeňte si před cestou uzavřít dostatečné pojištění, a to i když cestujete na poslední chvíli. Sjednejte si jak pojištění léčebných výloh, tak i pojištění storna zájezdu. K úrazu můžete vy či vaši blízcí přijít velice snadno. „Vymknout kotník si můžete, ani nevíte jak, i den před odjezdem. Stejně tak pak v zahraničí třeba na procházce po skalnatém pobřeží. Zdravotní péče v zahraničí se vám může bez pojistky prodražit a z levné last minute dovolené se během chvilky stane dovolená velice drahá,“ varuje Eva Sedlmajerová z portálu dovolena.cz.

Koupit
nyní na Dovolena.cz

Časová osa článků