Iveta Bartošová se sestrou Ivanou (vpravo)

Iveta Bartošová se sestrou Ivanou (vpravo) Michaela Feuereislová

Zavzpomíná zpěvem na zesnulou Ivetu Bartošovou (✝48): Dvojče slavné zpěvačky po letech promluvilo

Nedávno uplynulo pět let od tragické smrti zpěvačky Ivety Bartošové (✝48). Ač to skoro vypadalo, že se na populární zpěvačku zapomnělo, není tomu tak. 6. října se v pražské Lucerně chystá vzpomínkový koncert věnovaný památce Ivety Bartošové.

Koncert pomáhá pořádat, a zároveň na něm i vystoupí, dvojče Ivety Bartošové Ivana (53). „Uplynulo již neuvěřitelných 5 let od úmrtí Ivetky a já nedokážu pochopit, proč se za celou tu dobu nenašel nikdo z významných producentů a neuspořádal memoriál, jak to bývá krásným zvykem, když odejde známá osobnost. Stále se dočítám něčí komentáře z jejího soukromého života, ale o úctě k talentované zpěvačce, která za dobu 30 let tady pro nás zanechala nádherné písně, filmy a jiné úžasné produkce, ani zmínka,“ divila se Ivana Bartošová, jež zároveň pomáhá s výběrem účinkujících a podílí se na realizaci koncertu.

„Pozvání na říjnový koncert v Lucerně, který bude poctou mé sestře, mne velmi potěšilo. Lucerna má výjimečný šarm a jsou s ní spojeny i první Ivetiny začátky v její milované Praze. A protože cítím upřímný, srdečný a lidský přístup ze strany pořadatele, moc ráda hudební produkci podpořím,“ dodala sestra slavné zpěvačky.

A jak bude vzpomínkový koncert vypadat? Hudební produkce se ponese v komorním duchu vzpomínkového večera postaveného na nejznámějších hitech trojnásobné slavice v podání známých osobností české hudební scény.

Za doprovodu kapely Band Fredyho Bittnera (poslední Ivetina kapela), zazpívají největší hity z jejího repertoáru Bára Basiková (58), Magda Malá (53), Ilona Csáková (50), Leona Machálková (53), Petra Zámečníková, Daniel Hůlka (52), Standa Hložek, Michal Penk a další. Se svou písní vystoupí rovněž Eva Pilarová (✝80). 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků