Syn Petr maminku pomalu přerůstá.

Syn Petr maminku pomalu přerůstá. Michaela Feuereislová

Dana Morávková lépe líbá než vaří! Za plotnou moc často nestojí, což potvrdil i její syn

Syn Dany Morávkové a Petra Maláska studuje ve Velké Británii. Známá herečka je tedy odkázaná komunikovat s jediným dítětem prostřednictvím internetu. V těchto dnech ale hvězda seriálu Ordinace není odkázaná na online komunikátory, ale se synem se v Praze shledala osobně. My jsme se s herečkou a jejím synem Petrem setkali o víkendu v obchodním centru, když se společně s Evou Čerešňákovou a Lejlou Abbasovou zúčastnili potravinové sbírky ve prospěch potřebných.

„Já běžně hyper- ani supermarkety nemusím, ale tentokrát jsem, nebo vlastně jsme s Péťou, udělali výjimku, protože se tu nakupuje pro dobrou věc. Je to potravinová sbírka pro potřebné lidi, takže když jsem byla oslovena, vůbec nebylo nad čím váhat,“ vysvětlila Morávková a hned se zapojila do akce.

Dana příliš nenakupuje, protože nevaří. „Je to především z časových důvodů. Ráno v pět vyrážím na natáčení Ordinace a pak se někdy vracím klidně okolo druhé ráno domů, když máme zájezd. Vařím tedy hlavně o víkendu a nejraději pro ty své dva chlapy připravuju těstoviny a špagety, i ty jsem dnes nakoupila maminkám a dětem, které strádají. Víte, já nejsem žádná kuchařka, já jsem hlavně manželka a mnohem lépe, než vařím, líbám," smála se Dana Morávková. A souhlasně přikyvoval i její syn. „Když maminka vaří, jak ona sama teď poznamenala, tak je to svátek, takže vlastně cokoli, co maminka udělá, je pak skvělé. Já jsem takový nadšený strávník, vděčný za všechno."

I tak ale Morávková nevyšla ze cviku a nakupování jí šlo jako po másle. Když dvojice došla k pokladně a zaplatila, účtenka zakoupené zboží měřila téměř metr. „Kolik nás nákup stál, není vůbec podstatné, hlavní je, že někdo bude mít z našeho počínání v hypermarketu užitek. A o to tu jde především,“ dodala Morávková a po vyprázdnění vozíku se se svou jedenadvacetiletou „ratolestí“ odebrala domů a pak hned na „dvoják“ do divadla Broadway. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků