Jiřina Bohdalová v novém televizním filmu Klec

Jiřina Bohdalová v novém televizním filmu Klec Foto: archiv České televize

Stále vitální Jiřina Bohdalová (88): Jak ve filmu zvládala drsné scény a agresi od Kryštofa Hádka?

Po řadě komediálních rolí opět jedna, po které budete mít místo úsměvu na tváří husí kůži. Jiřina Bohdalová (89) kývla na nabídku zahrát si v novém dramatu Klec, které pro Českou televizi natočil Jiří Strach. A jak sama přiznala, natáčení pro ni bylo jedno z nejnáročnějších.

„Byla to jedna z nejtěžších rolí, jakou jsem kdy ztvárnila. V textech Marka Epsteina je vždy nejdůležitější lidský příběh. Proto jsem chtěla, aby postava Květy Galové byla věrohodná. Musela jsem zahrát opravdu starou a velmi osamělou paní. Já jsem ale stále plná života. Byl to pro mě vlastně velký protiúkol,“ svěřila herečka, kterou dokonce museli v maskérně líčit, aby vypadala opravdu staře.

„Je to paradox, ale musela jsem se nechat ještě „zestařit“. Tato figura mi dala takzvaně trochu zabrat,“ svěřila k natáčení Bohdalová. Na place se setkala s Kryštofem Hádkem, a dokonce došlo na natáčení opravdu drsných scén plných fyzického násilí.

„To víte, že se to nehrálo dobře. Naštěstí jsme u natáčení měli kaskadérku, která mě zastoupila v těch nejvypjatějších scénách. Nicméně jsem si tam „užila“ taky. Ne že bych měla dutou hlavu, ale občas to hodně zadunělo,“ prozradila herečka ke snímku, který měl na obrazovkách premiéru v neděli. 

Eliška Vinterová , Super.cz


Časová osa článků