Dovolená v Turecku? 5 důvodů, které vás přesvědčí, proč zamířit letos v létě právě tam

Češi si Turecko zamilovali, každý rok jich do země ležící na hranici mezi Evropou a Asií létá čím dál víc – nejen poznávat její orientální krásu, ale především relaxovat v místních špičkových hotelech. Proč si letos v létě užít letní dovolenou právě na tureckých riviérách? Těchto 5 důvodů vás přesvědčí!
Zábava na dosah

Zábava na dosah

Chcete si přes den zacvičit v bazénu, projet se na velbloudech a pak prožít večer plný zábavy? Nemusíte udělat víc než pár kroků z hotelového pokoje. Rozmanitou zábavu svým hostům totiž turecké rezorty nabízejí přímo ve svých areálech. „Bohatý program je nachystaný nejen pro děti, ale i pro dospělé. Děti mají v oblibě akvaparky, lezecké stěny, herní koutky pro teenagery, dospělí zase ocení třeba malování na hedvábí, lukostřelbu nebo beach-volejbal, popisuje ředitelka portálu dovolena.cz Eva Sedlmajerová.

Koupit
nyní na dovolena.cz
Hostina jako pro krále

Hostina jako pro krále

Turečtí hoteliéři se snaží svým hostům splnit vše, co jim na očích vidí. A ke správné dovolené patří i kvalitní jídlo. Tím jsou turecké rezorty vyhlášené. „Naprostá většina našich klientů v posledních letech kupuje zájezdy s all inclusive konceptem stravování. A jídlo v tamních hotelech je opravdu skvělé a hlavně rozmanité, takže tak trochu ochutnáváte po celý den. Každý si v široké nabídce pokrmů najde to své, děti nedají většinou dopustit na přímo jim v restauraci vyhrazený koutek, maminky ocení i mixovanou stravu pro úplně ty nejmenší, dospělí pak vybírají z nabídky salátů, polévek, různě připravených mas i specialit připravovaných pro daný den“, shrnuje za dovolena.cz Eva Sedlmajerová.

Koupit
nyní na dovolena.cz
Dokonalé pláže

Dokonalé pláže

Ačkoliv mají hotely vlastní velké bazény s atrakcemi, k letní dovolené prostě patří šumění vln a slaná voda. Ať už míříte v Turecku kamkoliv, můžete se spolehnout na dokonale čisté pláže. Jsou pravidelně uklízené a na většině jsou pro návštěvníky k dispozici lehátka a slunečníky zdarma. „Už při výběru dovolené zohledněte, jestli preferujete písečné nebo oblázkové pláže, v Turecku si totiž můžete vybrat z obou variant,“ říká ředitelka portálu dovolena.cz. Postavíte letos se svými dětmi písečné hrady nebo kamenné mohyly?

Koupit
nyní na dovolena.cz
Co by kamenem, a něco, dohodil

Co by kamenem, a něco, dohodil

Turecko je zemí rozkročenou mezi Evropu a Asii. Nabízí komfort a podmínky, na které jste zvyklí třeba z Řecka, zároveň má nádech orientu. Jako v pohádkách Tisíce a jedné noci si můžete připadat třeba na místních tradičních trzích plných vzácných koberců, šperků a koření. Cesta do Turecka přitom netrvá o moc déle než cesta vlakem z Brna do Prahy. Necelé tři hodiny a můžete si začít užívat orientální exotiku.

Koupit
nyní na dovolena.cz
Dovolená pro každého

Dovolená pro každého

Pobřeží Turecka měří stovky kilometrů a každý si tak najde místo právě pro svoji vysněnou dovolenou. Ať už rodina s malými dětmi, pár, který touží po zábavě v luxusním rezortu, nebo parta přátel, která hledá sportovní vyžití, ať už je to tenis nebo golf. Ostatně golfové areály třeba v Beleku, jsou vyhlášené. „Turecko je prostě ideální místo pro dovolenou – kvalitní služby i zázemí za velice příznivé ceny. Vynikající poměr „cena/výkon“ ocení každý,“ shrnuje ředitelka portálu dovolena.cz Eva Sedlmajerová.

Koupit
nyní na dovolena.cz

Časová osa článků