Rodina a kolegové se rozloučili s Jaroslavem Kepkou (✝83). Super.cz

Na rozloučení s Jaroslavem Kepkou (✝83) dorazily do divadla i Jiřina Bohdalová a Dagmar Havlová

S oblíbeným hercem a známým dabérem Jaroslavem Kepkou (✝83) se přišli v pátek dopoledne rozloučit do pražského Divadla na Vinohradech jeho kolegové a nejbližší rodina.

Vzdát poctu českému umělci přišli například Tomáš Töpfer, Jiřina Bohdalová, Petr Rychlý, Ondřej Brousek ml., Jaromír Hanzlík, Dagmar Havlová, Naďa Konvalinková, Hana Maciuchová, Simona Postlerová i Kateřina Brožová. Nechyběl ani bratr zesnulého, Jiří Kepka, který dorazil i se synem Ondřejem. Oba se před rokem loučili s herečkou Gabrielou Vránovou.

„Dnes se loučíme nejenom s hercem Jaroslavem Kepkou, ale i částí divadla, kterému byl věrný 44 let. Když jsem nastoupil do divadla, dostal jsem šatnu F, kde jsem se setkal i s panem Kepkou. Učil jsem se od něj pokoře, ano, to je to správné slovo,“ řekl v projevu ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer.

Za zpěvu Jaroslava Kepky se poté na plátně promítaly fotky z jeho herecké kariéry, ale i ze soukromí.

Další se k mikrofonu postavil divadelní režisér Juraj Deák a pronesl řeč: "Mezi nesmrtelné bardy vinohradského divadla patříte teď už i vy, Jaroušku. Když bude někdy v divadle těžko, vzpomínka na slavného, moudrého, tolerantního kolegu, jakým jste byl i vy, nám dodá víru a naději, že to má smysl. Čest vaší památce."

"Strýc miloval extrémy, někdy se bál větší společnosti, ale vždy dokázal pobavit svými historkami. V mládí bohém, ke stáru tichý snílek," řekl o svém strýci herec Ondřej Kepka.

Na zesnulého herce slovem zavzpomínali i jeho herečtí kolegové: Simona Postlerová, Hana Maciuchová a Viktor Preiss.

Jaroslav Kepka byl především divadelní herec a byl dlouholetý člen hereckého souboru Divadla na Vinohradech. Filmové role měl často v pohádkách jako Rumplcimprcampr, Saxána a Lexikon kouzel, Nesmrtelná teta nebo Kouzelný měšec. Nějaký čas také vysedával v komediálním seriálu Hospoda. Za dabing získal dokonce v roce 2003 cenu Františka Filipovského za celoživotní přínos.

Smutnou zprávu o tom, že herec zemřel po dlouhé nemoci, oznámil Českému rozhlasu Radiožurnál jeho synovec, herec a režisér Ondřej Kepka. Naposledy si zahrál v novém filmu Tomáše Magnuska Voda, čo má drží nad vodou, který má zatím odloženou premiéru. 

Kristina Vodičková , Super.cz


Časová osa článků