O černomodré šaty Kate Middletonové byl nebývalý zájem. Vydražily se za více než dva milióny korun.

O černomodré šaty Kate Middletonové byl nebývalý zájem. Vydražily se za více než dva milióny korun.

Šaty Kate Middletonové se vydražily za více než dva milióny korun

Průhledné černé šaty s modrými lemy, které Kate Middletonová předváděla v roce 2002 na charitativní módní přehlídce na univerzitě St Andrew, se minulý týden v Londýně vydražily za neuvěřitelných 78 tisíc liber, v přepočtu tedy za 2 190 000 korun. Cena se vyšplhala do závratných výšin především proto, že právě v těchto šatech si měla Kate získat srdce prince Williama.

Skutečnost, že kvalita zpracování ani střih šatů nebyly zrovna prvotřídní, nebránila dražitelům, aby se dlouho předháněli v nabízených částkách. Konečnou sumu nakonec nabídl muž s brýlemi stojící v zadní části aukční místnosti oblečený do khaki saka.

Dotyčný nesdělil své jméno, prezentoval se pouze pod přezdívkou „Nick z Jersey“. Po aukci sdělil, že se jedná o kultovní kousek a že je s nákupem velmi spokojený.

Šaty před devíti lety navrhla tehdejší studentka a nynější absolventka Západoanglické univerzity oboru oděvnictví Charlotte Toddová a právě ony se staly hřebem celé aukce. A to dokonce i přesto, že se dražily i jiné atraktivní kousky, včetně dvou šatů tragicky zesnulé princezny Diany.

Kromě osob v místnosti se po telefonu aktivně zúčastnila aukce i řada dražitelů z celého světa, například z USA, Japonska či Koreje. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků