Synobijec Milan Šteindler radí ostatním, jak vychovávat své děti.

Synobijec Milan Šteindler radí ostatním, jak vychovávat své děti. Michaela Feuereislová

Sociálky celé republiky, bacha! Synobijec Milan Šteindler radí tátům, jak vychovávat děti

Milan Šteindler (54) má opravdu trochu zvrácený smysl pro humor. I když před třemi lety brutálně napadl svého syna Olivera (20), pokousal ho a dal mu pěstí, a dcera Johanka (14) z něj má doteď panický strach, nebrání mu to v tom, aby se nechal častovat jako profesor tátologie, vědy, jež radí, jak mají otcové vychovávat své děti. Pokud by si z něj ale někdo bral příklad, musel by se dopouštět domácího násilí.

Šteindler byl kmotrem knihy Pavla Brycze Tátologie a ve studiu Švandova divadla ochotně předčítal rady pro tatínky. "Já sám jsem terénním pracovníkem, spíš děti vyrábím," řekl přítomným hostům s tím, že vlastním dětem přeje do života hodně štěstí.

Asi ho budou hodně potřebovat. "Jejich otec si výchovu představuje tak, že je bije, podává na ně trestní oznámení a vydírá je, že jak mu nebudou sloužit, nebude jim dávat výživné," řekla k tomu Janka Šteindlerová, která s mužem už téměř čtyři roky nežije.

Šteindler tehdy napadl svého syna, který točil na kameru neadekvátní chování svého otce. Pokousal ho, dal mu ránu pěstí a navíc na něj podal trestní oznámení. To podal i na manželku, která mu za slova o dětech vlepila v divadle facku. Zatímco oznámení na Olivera policie odložila, případ manželky odmítl řešit až státní zástupce. Dodnes probíhá soudní spor mezi manželi o výživné na děti, soud ho zatím neurčil. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků