Alena Zárybnická v roce 2001 (vlevo) a dnes

Alena Zárybnická v roce 2001 (vlevo) a dnes Foto: Super.cz/ Česká televize

Rosnička z ČT Alena Zárybnická na fotkách, které dělí 18 let: Podívejte se, co se změnilo

Meteoroložka a moderátorka Alena Zárybnická (49) pracuje jako interní členka redakce zpravodajství České televize už od roku 1998. A do jednadvacátého ročníku letos vstoupí také sbírka Pomozte dětem, již moderátorka aktivně podporuje.

Oblíbená televizní rosnička má na starost mimo jiné dvouminutové vstupy, které jdou během denního vysílání. „Jsou to z mého pohledu dvě nesmírně krátké minuty, kdy v nich nemůžu říct vše, co bych chtěla, ale přesto jsou daleko významnější než jiné dvě minuty běžného vysílání České televize,“ míní moderátorka s tím, že doufá, že její domovská televize bude v podpoře tohoto charitativního projektu pokračovat i dál.

„Protože jestli má něco Smysl (s velkým „S“), tak je to právě Pomozte dětem. Podstatnou věcí pro mě je i to, že nemusíme podporovat jenom penězi z vlastní kapsy, ale pokud nic nemáme a jenom uspořádáme nějakou sbírkovou akci, tak pomůžeme získat prostředky pro znevýhodněné a ohrožené děti,“ říká Zárybnická.

Benefiční večer Pomozte dětem startuje na Velikonoční pondělí na prvním programu ČT ve 21:20. Diváky jím provede Jolana Voldánová. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků