Královna Alžběta II.

Královna Alžběta II. Profimedia.cz

Královna hledá nového zahradníka. Plat nic moc, ale výhody k nezaplacení, píší Britové

Britská královská rodina hledá do týmu zahradníků nového člena. Na starost bude mít zeleň v královských zahradách a okolí Buckinghamského paláce i paláce St James. Post za „relativně nízký plat“, jak píše Daily Mail, však má, rovněž dle listu, „výhody k nezaplacení“.

V inzerátu rodina nabízí nástupní plat od 18 100 liber ročně (záleží na zkušenostech), což je cca 44 656 Kč měsíčně. Průměrný plat ve Velké Británii je přitom dle tamního národního statistického úřadu 29 009 liber ročně, tedy asi 71 544 Kč měsíčně, a nabízená částka tak na tamní poměry skutečně není nijak závratná.

A i zadavatelé inzerátu jsou si toho vědomi. Zdůrazňují totiž, že úspěšný kandidát bude mít zajištěné ubytování v Buckinghamském paláci a také stravu. Vzhledem k vysokým cenám podnájmů v Londýně se tak rázem jedná o mnohem zajímavější nabídku.

„Zahradníci se starají o zeleň, kterou ročně vidí tisíce návštěvníků. Budete udržovat trávníky v té nejlepší kondici, od běžného sekání a zarovnávání přes hrabání po osazování,“ zní mimo jiné v inzerátu. Královským zahradníkem ale nemůže být každý. Vedle vášně pro zeminu a rostliny se požaduje i zahradnická kvalifikace. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků