Největší pád si způsobil mimo překážky.

Největší pád si způsobil mimo překážky. Foto: archiv Taryho

Zaslouží si druhou šanci? Slavný youtuber, kterého na čas odsoudila široká internetová veřejnost, se vrací na vrchol

Nezpívá, nehraje ve filmech, ani ho nepolíbila jiná múza. Youtuber Tary se proslavil na internetu skoky, řízenými pády a přemety.

Šestadvacetiletý mladík, vlastním jménem Taraz Povoroznyk, se se svými rodiči v devíti letech přestěhoval z Ukrajiny do České republiky. Parkour, tedy zdolávání nejrůznějších překážek ve veřejném prostoru, se stal jeho vášní a ve svém oboru patří k absolutní špičce.

Tary je zvyklý na drsné fyzické pády. Ten největší sešup ale nezažil v terénu, ale v životě. Před časem se ve streamovém videu neobratně konfrontoval mladého chlapce a rázem byl svými kolegy youtubery zatracen. Postupně se snaží napravit si pošramocenou pověst a vrátit se na vrchol.

Jeden z nejúspěšnějších českých influencerů chce být svým fanouškům zase o něco blíž. Tary si vytvořil trenérskou trenérskou licenci na parkour, bude pořádat pětihodinové workshopy a letní tábory.

Jeho workshopy tak patří logicky k velmi vyhledávaným. Vše, co spolu s trenéry učí, si vyzkoušel doslova na vlastní kůži. Metodiku totiž vymyslel sám podle svých zkušeností. „Učíme parkourové základy, ale i pár triků. Naším cílem je, že si každý odnese zkušenosti, které pak využije ve svém vlastním tréninku,“ vysvětluje Tary, součástí jehož kurzu je vždy autogramiáda, kde se děti mohou s Tarym vyfotit i si neformálně popovídat.

Tary nezůstává jen u těchto jednorázových akcí. Pořádá totiž také letní kempy pro děti od sedmi let. „Děti zde trénují a učí se pod vedením zkušených lektorů, jak správně a hlavně postupně docílit parkourových triků,” říká Tary. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků