Beverly Johnson si nejspíš neuvědomila, jak průhledné její šaty budou.

Beverly Johnson si nejspíš neuvědomila, jak průhledné její šaty budou. Profimedia.cz

Šedesátnice Beverly Johnson ve zcela průhledných šatech odhalila své nepovedené silikonové vnady

Americká herečka, podnikatelka a bývalá modelka Beverly Johnson (59) se ani necelý rok před svým významným jubileem, kdy oslaví už šedesáté narozeniny, nezdráhá vzít zcela průhledné šaty. Jinak velice elegantní Johnson v takových dorazila na 21. ročník předávání cen Glamour Woman of the Year ve slavné newyorské Carnegie Hall a mezi decentně oděnými dámami působila skutečně odvážně. Pod černými úzkými šaty ke kolenům se totiž rýsovala její velice uměle vypadající silikonová ňadra.

Těžko říct, zda Beverly jen nedomyslela, že v záři reflektorů a především pak pod palbou blesků z fotoaparátů se černé pletené šaty stanou téměř průhledné, a nebo zda se jednalo o záměr. Beverly však jednoznačně spíš než na svůj neuvěřitelně mladistvý vzhled strhla veškerou pozornost k dekoltu.

Beverly Johnson se zapsala do historie jako první černošská modelka, která se objevila na obálce amerického Vogue. Jednalo se o srpnové číslo z roku 1974 a o rok později už zdobila i francouzskou edici magazínu Elle. Časopis New York Times ji jmenoval jednou z dvaceti nejvlivnějších osob módního průmyslu 20. století.

Johnson se narodila v newyorském Buffalu, v mládí byla šampionkou v plavání a plánovala stát se právničkou. Během studií trestního práva na Northeastern University zkusila na popud přátel modeling a právě v tu chvíli se jí změnil život. Během svého života se objevila zhruba na 500 obálkách prestižních magazínů a zahrála si ve filmech jako Ashanti, Muž meteor, Crossroads či v kriminálce Zákon a pořádek a řadě seriálů. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků