Lady Diana a princ Charles v roce 1981, kdy se zasnoubili.

Lady Diana a princ Charles v roce 1981, kdy se zasnoubili. Profimedia.cz

Co říkáte na novou Dianu? Princeznu z Walesu v seriálu ztvární zatím neznámá a velmi krásná herečka

Tvůrci populárního britského seriálu o královské rodině The Crown (Netflix) dotočili třetí sérii, jež se má vysílat v létě, a už připravují čtvrtou. Děj se posune do přelomu 70. a 80. let, takže se v něm objeví i princezna z Walesu Diana (✝36). Ztvární ji dosud nepříliš známá třiadvacetiletá herečka Emma Corrin.

Emma podle dosavadních informací ve čtvrté řadě ztvární princeznu v období mezi jejím 18. a 22. rokem, tedy v době začátku vztahu s princem Charlesem (72), zásnub, velkolepé svatby i narození staršího syna Williama (39). Mladšího Harryho (37) Lady Di porodila ve svých třiadvaceti.

Úspěchem ve výběru je mladá herečka pochopitelně nadšená, seriál jí pravděpodobně otevře dveře i k dalším zajímavým projektům. „Seriál jsem hltala a pomyšlení, že budu jeho součástí, je neskutečné. Princezna Diana byla ikonou a její vliv na svět zůstává velmi silný a inspirativní,“ uvedla herečka.

Corrin se zatím nemůže pochlubit bohatou filmografií, tvůrcům to ale vůbec nevadilo, naopak. Hledali novou, neokoukanou mladou tvář. A to absolventka cambridgeské univerzity splňuje na výbornou.

Tvůrci seriálu The Crown vybrali pro roli Diany herečku Emmu Corrin

Corrin má ve své filmografii seriál Grantchester a film Misbehaviour

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků