Slepec řídil opilý, u soudu se pod vlivem alkoholu skácel k zemi

13. prosince 2010 13:01, Oklahoma City

Zní to až bizarně, ale v americkém městě Bartlesville ve státě Oklahoma se před soudem objevil vskutku kuriózní případ. Policie zde zatkla slepého muže, který řídil automobil. To ovšem nebylo zdaleka všechno, dotyčný byl k tomu i opilý a ve stejném stavu se dostavil také do soudní síně, kde se přímo před zraky soudce z lavice obžalovaných skácel na zem, uvedlo britské Metro.

Jednačtyřicetiletý Mark Alan Watson si zadělal na pořádný problém. Poté, co byl předvolán k soudu v případu, kdy jako nevidomý řídil automobil ještě pod vlivem alkoholu, se dostavil opět v poněkud podroušeném stavu. Před soudcem Russellem Vaclawem se po vyzvání, aby předstoupil k výpovědi, postavil a ihned upadl.

Vaclaw se jej poté zeptal, zda je pod vlivem alkoholu. Watson opáčil, že není, ale že je slepý. Soudci se však jeho odůvodnění nezdálo příliš důvěryhodné, a proto ho požádal o složení testu střízlivosti, kdy měl chodit po rovné čáře. Watson uvedl, že by úkol nemohl splnit, protože nevidí. Souhlasil však s dechovou zkouškou, která prokázala, že před soudním řízením také pil.