Venčení na jaře nemusí být horor. Jak ochránit psa před parazity?

Všichni majitelé psích (i kočičích) kamarádů to dobře znají. S blížícím se jarem roste radost z možnosti trávit čas venku, ale i obava ze zdravotních komplikací spojených s klíšťaty a jinými parazity. Jak tedy na pohodové venčení i během výskytu klíšťat tak, abyste zvíře neomezovali?
Frontline pro spokojené mazlíčky

Frontline pro spokojené mazlíčky Foto: Frotline

Prevence

Na trhu existují účinná antiparazitika, která dokáží ochránit psa před klíšťaty i blechami na velmi dlouhou dobu. Abyste komplikacím předešli a klíště se vůbec nezakouslo, zkuste FRONTLINE Tri-act. Prodává se ve formě pipety, takže aplikace je velice snadná.

FRONTLINE Tri-act nebezpečná klíšťata odpuzuje, a tak zabrání přenášení piroplazmózy. Navíc klíšťata dokáže eliminovat i po přichycení na zvířeti a tím významně snižuje riziko přenosu onemocnění a vaše starosti s vyndaváním nepříjemných parazitů. Pipety se prodávají ve variantách XS, S, M, L nebo XL podle velikosti psa.

Vyžeňte parazity z domu

Abyste ochránili celou domácnost včetně všech jejích členů, do které patří psi, kočky i rodinní příslušníci, zabraňte vývoji nových blech už v zárodku. Ideálním přípravkem, který nedovolí vývoji z vajíček a larev v domácím prostředí, je FRONTLINE Combo. Tento mimořádně účinný spojenec v boji proti parazitům dokáže psa a kočku chránit po dobu 2 měsíců proti nepříjemným blechám a 1 měsíc proti klíšťatům. Můžete si tak být jisti, že jaro bude bez zbytečných komplikací a vaše zvířata budou v bezpečí stejně tak, jako váš domov.

FOTO: Frotline

Zbavte se klíšťat správně a rychle

Když už pes klíště “ulovil”, nezbývá nic jiného, než ho zlikvidovat. Nejvhodnějším způsobem, jak zvíře parazitů zbavit, je použití spreje FRONTLINE se superrychlým účinkem. Toto rychlé antiparazitikum okamžitě reaguje a zabije více než 90 % klíšťat během 48 hodin po přichycení na zvířeti, čímž velmi snižuje riziko přenosu onemocnění. Toto riziko je největší právě 48 hodin po přichycení. Výhoda spreje FRONTLINE také je, že ho s klidným svědomím můžete použít i pro štěňata a koťata, která se tak ráda toulají venku a klíšťaty jsou ohrožena každým dnem.

Užívejte si blížících se jarních dnů se svými chlupatými kamarády. Díky dlouholeté zkušenosti FRONTLINE, celosvětově nejpoužívanějšími antiparazitiky na ochranu proti blechám a klíšťatům, můžete venčit bez starostí. FRONTLINE se totiž s parazity nemazlí!  


Časová osa článků