Kamila Špráchalová

Kamila Špráchalová Herminapress

Dabérka fintilky Karen z Kroku za krokem je pořád šmrncovní dáma: Oblíbené herečce to sluší i tři roky před padesátkou

Jejich profese jsou dost rozdílné, Kamila Špráchalová (47) je herečka a donedávna dabérka, Marek Dědík (36) tanečník, choreograf a třeba i účastník StarDance. Jedno ale měli v úterý společné.

Společně se stali kmotry knížky Mirky Skočílkové Violka, která je podle slov autorky příběhem ze života, sice trošku smutným, ale pozitivním. „Já jsem velice pilnou čtenářkou a knížky mám opravdu ráda. Jsem schopná, když mne nějaká zaujme a mám čas, ji „zhltnout“ do dvou dnů,“ nechala se slyšet Špráchalová, která v minulosti například propůjčila svůj hlas fintilce Karen z populárního seriálu Krok za krokem.

Špráchalové to na křtu moc slušelo. Málokdo ví, že sama také píše, ale zatím jí nic nevyšlo. „No, přiznávám, že jsem napsala několik fejetonů a kamarádka, které jsem křtila knížku, mě neustále tlačí k tomu, abych je vydala. Říká, když už to máš sepsané černé na bílém, tak to prostě musí jít ven. Já mám ale vnitřně velkou autocenzuru, takže si ještě nějaký čas počkám a uvidím,“ dodala herečka, která má prý rozepsané i pohádky.

Špráchalové na křtu zdatně sekundoval i tanečník a choreograf Marek Dědík, který to loni po boku Pavly Tomicové (56) dotáhl až do finále StarDance. I on si překvapivě brousí zuby na napsání knihy!

„Nápad by byl, ne ovšem, že bych napsal nějaký román, ale spíš autobiografickou knihu. Zažil i prožil jsem toho na parketu od malička docela dost, takže materiál by byl a teď ho nechávám uzrát,“ míní Dědík, jehož fanynky se tak v budoucnu možná dočkají nějakých těch pikantností ze života tanečníků. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků