Michael Jackson krátce před smrtí.

Michael Jackson krátce před smrtí. Profimedia.cz

Doktor Murray prozradil, jaká byla poslední slova Michaela Jacksona před smrtí

Předtím, než byl uznán vinným ze zabití Michaela Jacksona (✝50), se lékař Conrad Murray (58) podílel na natáčení amerického dokumentu o posledních chvílích krále popu.

Prozradil i podrobnosti, které během několikatýdenního procesu nezazněly. Doktor dokumentaristům sdělil, že legendární zpěvák nebyl jen jeho pacientem, ale i osobním přítelem.

„Dejte mi mléko.“ To prý byla poslední slova, která vyšla s úst krále popu. Doktor přitom vysvětlil, že pojmem „mléko“ zpěvák nemyslel na vápník bohatý bílý nápoj, šlo o kód, který používali pro silné anestetikum Propofol. Silná dávka tohoto léku se Michaelovi nakonec stala osudnou.

Jackson podle lékaře o svou dávku doslova žadonil, nemohl bez něj totiž spát. „Byla to jediná věc, která fungovala. Skutečně nedokázal usnout,“ uvedl. „Viděli jste ho někdy nalíčeného v klipu Thiller? Tak hystericky vypadal,“ dodal.

Podle britského deníku The Sun Murray doufal, že za účinkování v dokumentu dostane milión liber. Tvůrci filmu z televize NBC se však nechali slyšet, že nedostane ani cent. 

Michael Švec , Super.cz


Časová osa článků