Tyto fotky vznikly pro charitu.

Tyto fotky vznikly pro charitu. Foto: Lukáš Vrtílek

Nejskandálnější český kalendář: Dívky si nalepily kníry a pózovaly nahoře i dole bez

Jak tohle budou brát puritáni, je dopředu jasné. Fotograf Lukáš Vrtílek dostal za úkol ztvárnit kalendář, který je součástí kampaně na prevenci rakoviny prostaty. A pojal to opravdu skandálně. Nechybí zejména nahé dívky.

Proč zrovna ony mají symbolizovat snahu o to, aby si pánové dali pozor na svoje zdraví, je možné vysvětlit. S rakovinou prostaty si totiž laškování s takovými kráskami neužijí a proto je lepší dbát na prevenci. A k tomu právě kampaň Movember je. Jejím poznávacím znakem je knírek a právě ten nechybí ani nafoceným nahým dívkám i dalším modelům.

Focení se ujal fotograf Lukáš Vrtílek, který patří mezi přední české fotografy. „Movember jsem vůbec neznal. Viděl jsem sice pár chlápků s knírem, ale s ničím jsem si to tenkrát nespojoval. Až letos jsem poznal Petra Vančuru, který mě s touto skvělou akcí seznámil. Vysvětlil mi oč se jedná a vzhledem k tomu, že se mi spolupráce s Petrem i samotný projekt zalíbil, nabídl jsem se, že nafotím kalendář,” svěřil  Lukáš Vrtílek.

Samotný kalendář  je k zakoupení na vybraných místech za cenu 200,- Kč. Částka z každého prodaného kusu poputuje na konto Movember. Závěrečná párty kampaně proběhne 26. listopadu v klubu SaSaZu a i výtěžek ze vstupného poputuje za dobrou věcí.

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků