Pavel Dytrt se loučí se svým dosavadním příjmením.

Pavel Dytrt se loučí se svým dosavadním příjmením. Michaela Feuereislová

Syn Pavla Trávníčka, který soutěžil v Muži roku, mění příjmení. Chce se jmenovat stejně jako táta

Tak tohle bylo velké překvapení. Herec Pavel Trávníček (70) se sešel se svým synem, taktéž hercem Pavlem Dytrtem, na jevišti Městského divadla v Jaroměři v detektivní komedii Vysoká hra. A při představování účinkujících ho pořadatel charitativní akce Večer pro dobrou věc, v rámci níž představení proběhlo, David Novotný uvedl jako Pavla Trávníčka mladšího.

Znamená to tedy, že jméno Pavel Trávníček má v divadelním světě pokračování? „Už brzo bude změna. V občance to sice ještě nemám, ale přejmenování z Dytrta na Trávníčka je už na spadnutí. Ono to běhání kolem změny jména docela dlouho trvá. Jméno Trávníček mladší ale již uvádíme, když hraji s tátou. Diváci se pak lépe orientují,“ vysvětlil situaci Pavel, loňský finalista Muže roku, který mimo působení v Divadle Pavla Trávníčka hraje také v Divadle Kalich a pustil se i do režie dabingu zatím nejmenovaného televizního seriálu.

Za charitativní akcí Večer pro dobrou věc už dvacet let stojí David Novotný, který se tento večer loučil. "Rozhodl jsem se v nejlepším přestat. Spočítal jsem, že během dvaceti let se v jaroměřském divadle vystřídalo 383 účinkující. Charitativní výtěžky z akcí opět rozdělíme mezi Základní školu speciální v Jaroměři a Martina Zacha, Muže roku 2009, který zůstal po úrazu na invalidním vozíku. Už zde pilně připravuji velkolepý adventní koncert na prosinec,“ uvedl Novotný. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků