Jako Truffaldino ve Sluhovi dvou pánů. Představení mělo v Národním divadle už 400 repríz, což je ojedinělé.

Jako Truffaldino ve Sluhovi dvou pánů. Představení mělo v Národním divadle už 400 repríz, což je ojedinělé. Foto: archiv ND

Miroslav Donutil: záhadný virus!

Záhadné virové onemocnění opory Národního divadla Miroslava Donutila (70) přimělo vedení činohry, aby sáhlo k programovým změnám. Herec ochořel již před více jak třemi týdny a s nemocí také odcestoval na televizní natáčení do Vietnamu. Po návratu se mu ale choroba zhoršila, a tak bylo Národní divadlo nuceno zrušit představení.

"Je to tak. Mohu potvrdit, že pan Donutil je nemocný. Ve středu večer proto byla ve Stavovském divadle změna představení, místo činohry Být či nebýt jsme uvedli Čekání na Godota, ve čtvrtek se na téže scéně ruší Věc Makropulos. Náhradní představení na tento termín nechystáme," potvrdil ve středu mluvčí činohry Národního divadla Tomáš Staněk. Dodal, že divadlo pevně doufá v to, že v neděli herec kus Sluha dvou pánu již bude schopný odehrát.

Sám přední člen ansámblu zlaté kapličky si však není jistý. "To nevím, nejsem doktor, nevím, jak to se mnou bude," řekl Novinkám Miroslav Donutil.

A jaká nemoc herce, kterého proslavily především zábavné televizní historky, vlastně skolila?

"To kdybych věděl. Sám netuším. Asi půjde o nějaký virus, jaký teď trápí snad každého druhého člověka. Navštívil mě před třemi týdny, mezitím jsem absolvoval zahraniční cestu a vrátil jsem se s tím zpátky. Teď mě vyšetřili a dostal jsem antibiotika. To je všechno," uvedl vzhledem k chorobě očividně rozmrzelý herec, jenž v únoru oslavil 60. narozeniny. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků