Vévodkyně Meghan

Vévodkyně Meghan Profimedia.cz

Otec vévodkyně Meghan zveřejnil dopis, který mu dcera poslala. Píše se v něm o zklamání a zlomeném srdci

13. února 2019 14:10

O komplikovaném vztahu mezi vévodkyní ze Sussexu (37) Meghan a jejím otcem Thomasem Marklem se hovoří už několik měsíců. A zatímco ona se nevyjadřuje, on již několikrát veřejně vystoupil. A nyní zveřejnil dopis, který mu měla Meghan poslat několik měsíců po květnové svatbě s princem Harrym (34).

„Když jsem ho otevřel, doufal jsem, že půjde o smír. Ale byl jsem hluboce zklamán. Byl jsem tak zasažen, že jsem to nemohl nikomu ukázat, a nikdy bych neukázal, nebýt událostí posledního týdne,“ tvrdí Markle.

Existence dopisu byla odhalena ve středu v magazínu US, kde byl (dopis) vykreslen jako láskyplné psaní zlomené dcery toužící napravit spory s otcem. Podle něj šlo o mnohé, ale o láskyplný dopis ne. „Žádná milující zpráva, žádná otázka na mé zdraví,“ stěžuje si s tím, že psaní bylo „chladné“.

„Tati, tohle ti píšu s těžkým srdcem, nerozumím, proč sis vybral tuhle cestu a nehledíš na bolest, kterou působíš. Tvé jednání rozlomilo mé srdce na milión kousků, nejen proto, že jsi způsobil tak zbytečnou a bezdůvodnou bolest, ale volbou nemluvit pravdu,“ začíná dopis Meghan.

Vévodkyně dále píše, že jí otec ani nedal vědět, že nepřijde na její svatbu; že o jeho zdravotních potížích se dozvěděla až z médií; že mu zkoušela několikrát volat, ale on neodpovídal. On tato tvrzení vyvrací. Údajně má i uložené zprávy, které si s dcerou poslali.

Meghan jej dále žádala, aby nevěřil spekulacím, které se o ní v médiích objevují. V této souvislosti zmínila i druhou Markleovu dceru Samanthu Grant. „Denně čteš lži, které se o mně napíšou, speciálně ty, které vytvořila tvoje druhá dcera, již skoro neznám.“ Otce dále vyzvala, aby o ní a jejím muži Harrym přestal dávat rozhovory do médií. „Jestli mě miluješ, jak tvrdíš novinářům, prosím, přestaň. Nech nás žít naše životy, přestaň lhát, přestaň způsobovat bolest, přestaň využívat mého vztahu s manželem,“ požádala jej.

V jednom z takových rozhovorů Markle například tvrdil, bez něj by Meghan nic nebyla. „Udělal jsem z ní vévodkyni, jíž je dnes. Vše, čím je, je má zásluha,“ řekl Daily Mailu loni.

Pravda často bývá někde uprostřed. Každopádně to nevypadá, že by spolu otec a dcera našli v blízké době společnou řeč.

Kensingtonský palác se k záležitosti nijak nevyjádřil. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků