Miley, Karel i Sylvester přežili smrtelný hoax.

Miley, Karel i Sylvester přežili smrtelný hoax. Foto: Super.cz/Profimedia.cz/Petr Hloušek/Právo

7 celebrit pohřbených zaživa: Nejen Karel Gott přežil internetovou smrt

Českem v úterý otřásly zvěsti o údajném úmrtí Karla Gotta. Mistr není jedinou celebritou, která se musela vypořádat s touto nepříjemnou situací a fanoušky ubezpečit o tom, že je naživu.

Sylvester Stallone
Představitel Rockyho a Ramba ve filmech několikrát o vlásek unikl smrti. Loni v únoru se o sobě mohl dočíst, že podlehl rakovině prostaty. Fanoušci herce začali oplakávat na sociálních sítích. „Ignorujte, prosím, tyhle nesmysly. Jsem naživu, spokojený a šťastný. A pořád od rány!“ ujistil je tehdy Sylvester Stallone (75).

Macaulay Culkin
Kevin z komedie Sám doma přežil svou internetovou smrt v roce 2014. Zvěsti o úmrtí byly vzhledem k jeho drogové minulosti okamžitě převzaty weby po celém světě. Herec tehdy na Twitteru sdílel fotku s přáteli, jíž spekulace popřel.

Justin Bieber
Kapesníček už vytáhly také fanynky Justina Biebera (27). Hoax ho pohřbil už v roce 2010, kdy se šířila zpráva o jeho smrti bez bližší příčiny. Justin je každopádně dosud naživu a fanynky už podobné informace berou s rezervou.

Miley Cyrus
S fiktivní smrtí se dokonce několikrát potýkala i Miley Cyrus (29). Ať už měla zemřít při autonehodě či být stejně jako Whitney Houston nalezena mrtvá ve vaně, šlo jen o nesmyslné informace.

Rowan Atkinson
V roce 2016 internetem kolovala zpráva o sebevraždě britského herce Rowana Atkinsona. Šlo však jen o nevhodný vtípek, který nepocházel z repertoáru Mr. Beana. Herec je stále naživu a místo věčného odpočinku plánuje rodičovskou dovolenou.

Tom Hanks
Oblíbený herec měl podle klamavé zprávy zemřít v roce 2006 na Novém Zélandě. V té době ale v New Yorku natáčel film Soukromá válka pana Wilsona, kde za Toma Hankse (65) očividně nezaskočil dvojník.

Karel Gott
Zpěvák, který v poslední letech bojuje se zdravotními problémy, musel vyvrátit informace o svém skonu. I když se zpráva neobjevila na žádném webu, začala se šířit "šuškandou" a dostala se až k Mistrovi. „Pro ty, kteří se o mě bojí, vzkazuji: fajn se mám,“ napsal Karel Gott (✝80) na Facebooku, kde popřel svou smrt. 

U koho vás klamavá informace o smrti nejvíce šokovala?

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků